Szczupła i jędrna sylwetka jest pożądana przez wiele osób. Jednak wraz z wiekiem nasze ciało się zmienia, co jest zupełnie naturalne. Chcąc w pełni akceptować własny wygląd i pozbyć się kompleksów często sięgamy po zabiegi medycyny estetycznej, które mają za zadanie wymodelować sylwetkę i pozbyć się niedoskonałości. Jednak zabiegów jest tak wiele, że decyzja o wyborze najlepszego jest trudna. Na które zabiegi zatem warto zwrócić uwagę?

Czym jest modelowanie sylwetki?

Należy pamiętać, że podstawą zdrowej sylwetki i dobrego samopoczucia jest zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Natomiast we wzmocnieniu i przedłużeniu efektów osiągniętych przez zdrowy tryb życia pomagają zabiegi modelujące. Wykorzystuje się je w szczególności do pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej, która mimo zdrowej diety i ruchu pozostaje widoczna. W takich sytuacjach zabiegi modelujące sylwetkę pozwolą zgubić kilka centymetrów i zredukować zbędną tkankę tłuszczową z różnych partii ciała.

Należy jednak pamiętać, że przed poddaniem się zabiegowi modelującemu należy skonsultować się z lekarzem, który nie tylko pomoże wybrać zabieg, który przyniesie najlepsze efekty, ale również zadba o zdrowie podczas jego wykonywania.

Vaser lipo – liposukcja ultradźwiękowa

Jest to innowacyjny zabieg liposukcji, który wykorzystuje technologię ultradźwięków. Dzięki wykorzystaniu fal dźwiękowych zabieg modelowania sylwetki jest małoinwazyjny i bardziej skuteczny od tradycyjnej liposukcji. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym z wykorzystaniem specjalnej sądy, która emituje ultradźwięki. Fale ultradźwiękowe wprowadzone pod skórę rozbijają tkankę tłuszczową, która następnie jest odsysana.

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo

Pierwszym etapem zabiegu jest nawodnienie tkanki podskórnej specjalnie przygotowanym roztworem. Dzięki temu łatwiej będzie się jej pozbyć. Drugi etap zabiegu to wprowadzenie pod skórę sondy emitującej fale dźwiękowe. Pod ich wpływem powstaje zjawisko kawitacji, czyli mikropęcherzyków gazu, które oddzielają komórki tłuszczowe od komórek macierzystych. Ostatni etap to odessanie tkanki tłuszczowej. Zabieg może być przeprowadzany na brzuchu, udach, ramionach, podbródku oraz talii i pośladkach. W efekcie sylwetka traci zbędne centymetry i odzyskuje jędrność.

Icoone – masaż próżniowy

Icoone to profesjonalny masaż próżniowy. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się specjalną głowicę wyposażoną w rolki z mikrootworami, które stymulują skórę. Głowice masujące dostępne są w różnych rodzajach, używanych w zależności od obszaru masowanego ciała. Podczas masażu skóra jest stymulowana 1180 bodźcami na każde 10 centymetrów kwadratowych skóry. Dzięki czemu zostaje poprawiona jędrność i elastyczność skóry oraz zredukowany zostaje cellulit.

Icoone – Skuteczne usuwanie tłuszczu laserem

Jest to zabieg stosunkowo krótki, bo trwa do 60 minut. Składa się z dwóch części – pierwsza to masaż całego ciała, a drugi to skupienie się na problematycznych miejscach. Podczas masażu ciała pacjent zakłada obciskający kostium. Masaż jest bezbolesny, a podczas zabiegu towarzyszy jedynie uczucie lekkiego chłodu oraz zasysania skóry. Zabieg wykonywany na twarzy przeprowadza się w bezpośrednim kontakcie głowicy ze skórą. Efekty, jakie można osiągnąć to przede wszystkim wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki oraz konturów twarzy.

Endermologia LPG – podciśnieniem w tkankę tłuszczową

Jest to również rodzaj masażu podcieniowego, który masuje skórę zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz mimo, że jest to masaż bezinwazyjny. Głowica urządzenia podłączona jest do komputera, za pomocą którego regulowana jest siła podciśnienia. Na skutek ciśnienia skóra roluje się i jest zasysana przybierając kształt fali. Podczas masażu skóra jest ugniatana w różnych kierunkach, dzięki czemu stymuluje się proces przemiany materii, a tym samym przyspiesza usuwanie z organizmu toksyn oraz nadmiaru tłuszczu.

Endermologia LPG

Ponadto zostają pobudzone procesy regeneracyjne i organizm wytwarza więcej elastyny i kolagenu odpowiedzialnych za jędrność skóry.  Podczas zabiegu wykorzystuje się kostium, który ułatwia oddziaływanie rolek na skórę pacjenta. Po kilku seriach zabiegu można zauważyć widoczną zmianę w sylwetce, ponieważ oporny na ćwiczenia i dietę tłuszcz zostaje zredukowany. Ponadto skóra jest ujędrniona oraz wygładzona, przez co wygląda na młodszą oraz zdrowszą.

#Nadmiar tłuszczu #Wiotka skóra