Okres ciąży jest wyjątkowym czasem dla kobiety. Jednak podczas ciąży i po porodzie ciało kobiece się zmienia, skóra staje się mniej jędrna, mogą pojawić się rozstępy oraz cellulit. Dlatego też bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja ciała, a po ciąży dodatkowo można zdecydować się na profesjonalne zabiegi kosmetyczne, aby pozbyć się niedoskonałości. Do najskuteczniejszych zabiegów zalecanych kobietom po ciąży są Icoone, karboksyterapia, fala uderzeniowa Storz Medical oraz bandaże Diego della Palma. Na czym polegają?

Polecamy pakiet zabiegów ''Brzuch po ciąży''

Icoone

Icoone to innowacyjny masaż modelujący sylwetkę. Skutecznie pozwala zwalczyć cellulit, ujędrnić skórę oraz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dlatego też jest doskonałym zabiegiem dla kobiet po ciąży, które chcą przywrócić ciału młodzieńczy wygląd. Icoone to zabieg próżniowego masażu wykonywany bezpośrednio na tkance łącznej, połączony z działaniem lasera diodowego oraz światła LED. Urządzenie wyposażone jest w głowicę, która posiada rolki z niewielkimi otworami. Skóra podczas masażu jest zasysana pod wpływem podciśnienia do mikrootworów, a następnie masowana. Podczas masażu na dm2 skóry oddziałuje aż 1180 różnorodnych bodźców, co pozwala na większą stymulację skóry. Zabieg jest stosunkowo krótki i należy do przyjemnych.

endermologia icoone

Czas zabiegu w zależności od tego, czy masowane jest całe ciało, czy tylko wybrana partia waha się od 30 do 60 minut. Masaż na brzuch odbywa się po uprzednim ubraniu specjalnego kostiumu, który zapewnia komfort podczas masażu. Pierwsza część zabiegu to masaż ogólny, kolejny krok to skupienie się na newralgicznych miejscach, jak brzuch. Urządzenie Icoone pozwala na pracę w różnych trybach dostosowanych do danych części ciała. Podczas zabiegu możliwa jest również regulacja mocy zasysania i masażu. Masaż próżniowy Icoone pozwala na skuteczną redukcję widocznego cellulitu na każdej części ciała, zmniejszenie tkanki tłuszczowej oraz pozbycie się rozstępów. Po zabiegu skóra jest napięta oraz odzyskuje swoją jędrność. Wszystko dzięki pobudzeniu układu limfatycznego. Masaż można powtarzać w kilku seriach.

Karboksyterapia

Zabiegiem na brzuch zalecanym szczególnie kobietom po ciąży jest również karboksyterapia, czyli zabieg wykorzystujący dwutlenek węgla. Wprowadzany jest on po skórę, co sprawia, że komórki są dotlenione oraz odżywione, a ponadto dochodzi do rozszerzenia się naczyń krwionośnych. Dodatkowo wprowadzenie pod skórę dwutlenku węgla pozwala rozbić tkankę tłuszczową, tym samym ją redukując. Aby wprowadzić kontrolowane ilości dwutlenku węgla pod skórę pacjenta, używa się iniekcji. Zabieg nie należy do bolesnych, jednak dla niektórych pacjentów może być niekomfortowy.

Karboksyterapia to zabieg bardzo precyzyjny. Wprowadzenie dwutlenku węgla pod skórę sprawia, że naczynia krwionośne się rozszerzają, co powoduje nie tylko dotlenienie, ale również produkcje nowych naczyń krwionośnych i udrożnienie zwężonych naczyń krwionośnych. W efekcie następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, a więc substancji odpowiedzialnych za sprężystość oraz jędrność skóry. Karboksyterapia pozwala pozbyć się nadmiaru tłuszczu, ujędrnić skórę, pozbyć się cellulitu oraz poprawić wygląd skóry brzucha. Zaleca się wykonanie od 4 do 8 serii zabiegu, w zależności od potrzeb pacjentki.

Fala uderzeniowa Storz Medical

Niezwykle skuteczne działanie w redukcji tkanki tłuszczowej oraz modelowaniu sylwetki ma fala uderzeniowa. Zabieg oparty jest na generowanej przez specjalne urządzenie fali akustycznej o dużej dawce ciśnienia. Fala uderzeniowa po zetknięciu ze skórą wnika w jej głąb nawet do 5 centymetrów, a następnie się rozprasza. Szybkie rozprzestrzenianie się fali akustycznej stymuluje i pobudza głębokie warstwy skóry. Zabieg rozpoczyna się od nałożenia na wybrany obszar skóry specjalnego żelu ułatwiającego przenikanie fal. Następnie głowicę urządzenia emitującego fale uderzeniową Storz przykłada się do ciała pacjentki.

rozstepy na brzuchu po ciazy

Fala akustyczna powoduje uszkodzenie tkanki tłuszczowej, a następnie jej usunięcie. Ponadto dzięki temu zabiegowi skóra staje się wygładzona, cellulit zostaje zredukowany, a co więcej poprawia się jędrność tkanki łącznej oraz napięcie skóry brzucha. Na zabieg warto zdecydować się w przypadku chęci wygładzenia blizn lub rozstępów, które często pojawiają się na skórze brzucha po ciąży. Zabieg jest bezbolesny i trawa zazwyczaj około 45 minut. Nie wymaga przygotowania ani okresu rekonwalescencji. Pierwsze efekty widoczne są zaraz po przeprowadzonym zabiegu, jednak warto zdecydować się na jego kilkukrotne powtórzenie.

Bandaże Diego della Palma

Kolejnym skutecznym zabiegiem, aby poprawić wygląd brzucha po ciąży, jest kuracja modelująca przy użyciu specjalnych bandaży. Zabieg nie tylko wyszczupla sylwetkę, ale również redukuje cellulit oraz stymuluje krążenie, tym samym wspierając organizm w usuwaniu nadmiaru wody oraz toksyn gromadzonych w skórze. Ponadto zabieg pozwala ujędrnić oraz wygładzić skórę poprawiając jej wizualny wygląd. Jest to możliwe dzięki nasączeniu bandaży koncentratem HD BODYFIT, który modeluje sylwetkę i wspomaga usunięcie z organizmu nadmiaru wody i toksyn. Co więcej, skóra po zabiegu jest ściągnięta, jej koloryt zostaje poprawiony, a rozstępy zredukowane. Dlatego też bandaże Diego della Palma, doskonale sprawdzają się po ciąży. Zabieg polega na precyzyjnym owinięciu ciała bandażem, po czym pozostawienia go na co najmniej 20 minut. Bezpośrednio po zabiegu widać już pierwsze efekty w postaci napięcia skóry. Dla pełnych efektów warto zdecydować się na serię kilku zabiegów, w zależności od potrzeb od 6 do 8 serii.

#Wiotka skóra #Cellulit #Rozstępy
katarzyna osipowicz
Dr n. med. Katarzyna Osipowicz

Należy do grona lekarzy, którzy swój zawód traktują jako powołanie. Wykonywanie zawodu lekarza jest jej pasją, dlatego nie pozwala sobie na stanie w miejscu i nieustannie poszerza swoją wiedzę, doskonali umiejętności oraz implementuje najnowsze rozwiązania.Jest...