Starzejąca się skóra z przebarwieniami jest problemem wielu osób bez względu na płeć i wiek. Wraz z upływem czasu i wpływem niekorzystnych czynników środowiskowych, skóra traci jędrność oraz elastyczność. Objawy te są jednak naturalnym procesem, który zachodzi w organizmie człowieka. Skóra ochrania narządy wewnętrzne przed światem i w wyniku tego narażona jest na działanie wielu czynników przyspieszających występowanie niedoskonałości skórnych.

Piękna i jędrna skóra

Ujędrniona, gładka skóra bez przebarwień i zmarszczek to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Na stan cery, występujące zmiany w kolorycie, a także procesy starzenia ma wpływ wiele różnych czynników. Na szczęście każdą z tych niedoskonałości można zminimalizować dzięki zabiegom regeneracyjnym, które przywrócą skórze jej naturalny blask. Działania peelingujące polegają na nałożeniu kwasów na skórę. W rezultacie zyskuje ona nawilżenie, odżywienie, a także zapoczątkowane zostają procesy regeneracyjne skóry, które przyczyniają się do redukcji zmarszczek.

Yellow Peel jest ratunkiem w sytuacji, gdy skóra traci sprężystość, staje się wiotka i występują pierwsze zmarszczki. To delikatny peeling charakteryzujący się wieloetapowością, który stanowi lekarstwo na pierwsze oznaki starzenia. Ma jednak o wiele więcej zalet, ponieważ usuwa wszelkie blizny i ślady po trądziku, a także równoważy łojotok nawet przy bardzo intensywnej produkcji sebum.

Yellow Peel jest peelingiem retinolowym, którego efekt zależy od ilości nakładanych warstw. Peeling powoduje usuwanie warstwy naskórka na różnych poziomach i można bez problemu dopasować go do rodzaju uszkodzeń. Działanie peelingu opiera się na obecności kwasu retinowego, kwasu foliowego, kojowego oraz azelainowego. Substancje te spełniają także funkcję blokady endogenicznej syntezy melaniny. Zaletą Yellow Peel jest łatwość w zastosowaniu i uzyskanie takich samych korzyści, jak przy agresywnych peelingach chemicznych. W ciągu paru godzin po zabiegu można już zauważyć wyraźne zwiększenie mikrokrążenia, poprawę utlenienia skóry oraz dostarczenie substancji odżywczych.

Peelingi chemiczne w Klinice OT.CO w Warszawie

Peeling umożliwia wzrost glikozaminoglikanów, które odpowiadają za utrzymywanie wody. Jest to główny czynnik natychmiastowo zwiększający jędrność i napięcie skóry, a więc również spłycenie zmarszczek. Ten prosty zabieg przynosi wiele korzyści, a jego dodatkowym atutem jest mała uciążliwość dla ciała pacjenta. Aktywne złuszczanie następuje stopniowo, a wygląd skóry bezpośrednio po zabiegu nie jest ograniczeniem dla osób aktywnych zawodowo.

Czym jest Yellow Peel?

Yellow Peel jest intensywnym peelingiem złuszczającym powierzchniowo, dzięki któremu skóra szybko uzyskuje poprawne mikrokrążenie. Polepsza się także jej utlenienie i koloryt. Peeling ten należy do grupy silnych peelingów chemicznych, a jego cechą wyróżniającą jest to, że w zależności od potrzeb danej osoby można działać na różnej głębokości naskórka. Takie działanie sprawia, że z łatwością można dostosować przebieg do problemów skórnych pacjenta. Głównymi składnikami tego peelingu jest kwas retinowy, azelainowy, kojowy i filtrowy. W składzie znajduje się także kwas salicylowy, glikolowy oraz odżywcza witamina C.

Peeling chemiczny Yellow Peel w Klinice OT.CO w Warszawie

Dzięki takiemu doborowi składników skóra zyskuje szybkie ujędrnienie, a niedoskonałości zostają trwale zredukowane. Poza tym redukcji i usunięciu ulega także martwy naskórek.

Jak działa Yellow Peel?

Peeling Yellow Peel powoduje stymulację skóry poprzez aktywny kwas retinowy, który wyróżnia się właściwościami oczyszczającymi i odmładzającymi. Dodatkowa obecność kwasu fitowego, kojowego i azelainowego sprawia, że zapobiegają one rozkładowi elastyny, a także blokują endogenną syntezę melaniny, usuwając równocześnie istniejące przebarwienia, plamy pigmentacyjne.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Yellow Peel jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli pacjentowi zależy na pozbyciu się zmarszczek, poprawie jędrności skóry, a także usunięciu przebarwień i blizn po trądziku. Peeling ten nie należy do grupy złożonych zabiegów medycyny estetycznej. Yellow Peel jest także zalecany wszystkim osobom, którym zależy na poprawie owalu twarzy i wzmocnieniu struktury skóry. Sprawdzi się idealnie do skóry dojrzałej, poszarzałej i zwiotczałej. To także doskonałe rozwiązanie dla młodszej skóry, o nadprodukcji sebum, z trądzikiem lub otwartymi porami i zaskórnikami.

Ze względu na aktywne składniki, peeling jest także polecany każdemu, komu zależy na:

  • Zmniejszeniu widoczności blizn,
  • Wygładzeniu zmarszczek,
  • Ujędrnieniu i uelastycznieniu skóry,
  • Zwalczaniu zaburzeń łojotokowych skóry,
  • Delikatnemu, a zarazem dogłębnemu oczyszczeniu skóry,
  • Pozbyciu się zatkanych porów,
  • Przyspieszeniu leczenia trądziku,
  • Odmłodzeniu wyglądu skóry.

Jak przebiega Yellow Peel?

Przed rozpoczęciem zabiegu, konieczna jest kwalifikacja do niego przez lekarza. W tym celu należy udać się wcześniej na konsultację z kosmetologiem, który przeprowadzi rozmowę i analizę skóry pozwalające ustalić przebieg i zakres zabiegu, a także to, co pacjent chciałby osiągnąć. Tak, jak każdy zabieg kosmetologiczny, Yellow Peel rozpoczyna się od dogłębnego oczyszczenia skóry. W tym celu stosuje się na buzię preparat zawierający kwas glikolowy o stężeniu 20%. Produkt jest spłukiwany po upływie 15 minut.

Następnie wykonywany jest powierzchniowy peeling poprzez naniesienie kwasu glikolowego i salicylowego, które umożliwiają złuszczanie naskórka. Oba te kwasy pozostają na skórze przez kilka minut. W kolejnym etapie zmywane są za pomocą wody i następuje stymulacja produkcji kolagenu oraz elastyny. Proces ten odbywa się poprzez aplikację na twarz maski o bogatym i odżywczym działaniu. Maska składa się m.in. z takich kwasów, jak retinol, azelaina, kwas fitowy oraz kojowy. Umożliwiają one uporanie się nawet z największymi przebarwieniami skóry.

Maska pozostaje na skórze kilka godzin, czas ten jest uzależniony od potrzeb pacjenta oraz kondycji jego skóry. Zazwyczaj jest to okres, w którym uzyskuje się jednolite zaczerwienienie skóry. Peeling o głębokim oczyszczaniu wywołuje pożądany rezultat zapalny. Ostatnim etapem jest zmycie maski i aplikacja preparatu ochronnego, który przywraca barierę ochronną skórze. W zależności od ilości zaaplikowanych warstw i potrzeb pacjenta zabieg może trwać nawet do kilku godzin.

Yellow Peel jest peelingiem całkowicie bezbolesnym, ale po jego przeprowadzeniu wymagana jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Do 10 dni po jego wykonaniu należy oczyszczać twarzy wyłącznie łagodnymi i nawilżającymi żelami. Stosuje się także preparaty łagodzące i regenerujące, a także filtry przeciwsłoneczne.

Jakich efektów można oczekiwać po zastosowaniu Yellow Peel?

Natychmiast po wykonanym zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Po około 3 – 4 dniach zaczyna się widoczne złuszczanie. Kolejny zabieg może być powtórzony najwcześniej po miesiącu.

Kwas retinowy powoduje działanie stymulujące proliferację nowych komórek nabłonkowych i skórnych, a także kontroluje wydzielanie sebum. Głównym rezultatem Yellow Peel jest więc wyraźnie odmłodzona skóra. Zmarszczki stają się mniej widoczne – tak, jak przebarwienia. Peeling świetnie radzi sobie z bliznami po trądziku i zmniejsza ich widoczność. Pod złuszczonym naskórkiem skóra staje się widocznie napięta i elastyczna, co z kolei powoduje spłycenie zmarszczek. Poza tym Yellow Peel umożliwia wyrównanie kolorytu skóry, a także nadanie jej blasku.

emilia wieczorkowska
Emilia Wieczorkowska

Jestem absolwentka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia oraz ukończyłam studia podyplomowe z zakresu trychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotychczasowe doświadczenie zdobywałam w Warszawskich klinikach medycyny estetycznej, licznych kursach oraz kongresach. W...