Swędzenie warg sromowych to przypadłość, która może spotkać każdą kobietę, bez względu na wiek. Utrzymujące się swędzenie może być objawem poważnych infekcji narządów płciowych.
Zazwyczaj za niekomfortowe swędzenie warg sromowych odpowiedzialne są reakcje alergiczne skóry. Nowy detergent do prania lub nieodpowiedni żel do kąpieli mogą powodować podrażnienia. Jednak uczucie swędzenia może być również objawem problemów zdrowotnych. Jeśli oprócz swędzenia pojawi się gorączka, upławy lub ból podbrzusza, należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą. Takie objawy mogą świadczyć o infekcji bakteryjnej lub wirusowej oraz obecności choroby przenoszonej drogą płciową.

Nie należy bagatelizować swędzenia warg sromowych i szybko zacząć działać. Jeśli świąd jest reakcją alergiczną, wystarczy zmiana detergentów do prania i mycia. Można zdecydować się na te hipoalergiczne. Jednak w przypadku poważnych infekcji i chorób przenoszonych drogą płciową ważne jest odpowiednie leczenie. Brak reakcji powoduje nie tylko dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu, ale również może przyczynić się do rozwoju choroby i osłabienia lub utraty płodności. Dlatego warto skonsultować się z lekarzem, który ustali przyczynę swędzenia w okolicach intymnych oraz dobierze odpowiednie leczenie.

W naszej klinice możesz liczyć na profesjonalną i szybką pomoc w diagnozie oraz leczeniu świądu warg sromowych.

Polecane zabiegi