Zmiany anatomii pochwy spowodowane porodami i menopauzą sprawiają, że wiele kobiet cierpi z powodu braku satysfakcji podczas współżycia. Część pań chciałaby intensywniej przeżywać orgazmy, co skutecznie uniemożliwia przykryta fałdem skóry łechtaczka lub nieuwydatniony punkt G. Właśnie, dlatego coraz większą popularność zyskały zabiegi ginekologii estetycznej, które pozwalają poprawić jakość życia seksualnego. Jest to dość młoda dziedzina, która czasem może wzbudzać kontrowersje. Propozycja ta pozwala natomiast pacjentkom poczuć się pięknie i przywrócić kobiecość.

Problemy wynikające z budowy i funkcjonowania narządów płciowych to dla wielu kobiet źródło kompleksów, które utrudnia, a czasem nawet uniemożliwia normalne życie seksualne. Rozwój ginekologii estetycznej spowodował, że poprawianie sfer intymnych przestało być tematem tabu. Zabiegi są bardzo skuteczne i przynoszą odmianę w życiu fizycznym i psychicznym kobiet. Luźność lub suchość pochwy, nietrzymanie moczu, bolesne blizny i zrosty po nacięciu krocza, przerośnięte wargi sromowe mniejsze można rozwiązać nieskomplikowanymi i bezbolesnymi zabiegami. Większość z nich jest nieinwazyjna i nie wymaga długiego procesu rekonwalescencji.

Ginekologia estetyczna w Klinice OT.CO w Warszawie

Leczenie zespołu wiotkiej pochwy

Zespół wiotkiej pochwy może znacząco pogorszyć jakość współżycia. Zazwyczaj przyczyną problemu jest poród siłami natury. Z pomocą przychodzi lifting z zastosowaniem nici waginalnych. Zabieg jest małoinwazyjny, bezpieczny i nie ma konieczności odbywania długiej rekonwalescencji. Wiotkie wejście do pochwy stwarza doskonałe środowisko do otarć i zakażeń zewnętrznych narządów płciowych.

Lifting pochwy nićmi w Klinice OT.CO w Warszawie

Lifting krocza jest propozycją dla kobiet, które cierpią z powodu defektów funkcjonalno-kosmetycznych związanych ze zbyt szerokim wejściem do pochwy. Nie powinno się wykonywać liftingu z wykorzystaniem nici waginalnych u kobiet miesiączkujących lub będących we wczesnej fazie połogu.

leczenie zespolu wiotkiej pochwy

Zabieg poprzedza konsultacja z lekarzem i wnikliwy wywiad medyczny. Specjalista może poznać oczekiwania pacjentki. Lifting to nic innego, jak aplikacja jednej lub dwóch nici przez 4 – 6 małych nacięć skóry w okolicach krocza. Nici stosowane do liftingu to tzw. nici kotwiczące wyposażone w haczyki usytuowane w dwóch różnych kierunkach. Nici aplikowane są następnie w obręb tkanki podskórnej mięśni krocza i ulegają zawiązaniu, powodując efekt liftingu.

Efektem zabiegu jest zwężenie wejścia do pochwy i poprawa wyglądu sfer intymnych. Znacząco zwiększa się także komfort życia kobiety i jakość życia seksualnego. Dużą zaletą liftingu krocza jest mała inwazyjność i szybki czas gojenia.

Rewitalizacja pochwy osoczem bogatopłytkowym

Odmłodzenie i pobudzenie ukrwienia w okolicach intymnych to działania, na które decyduje się wiele kobiet. Rewitalizacja pochwy osoczem bogatopłytkowym umożliwia odzyskanie dawnego samopoczucia, a za pomocą materiału autologicznego pochodzącego od osoby poddawanej zabiegowi. Dzięki temu substancja ta nie wywołuje alergii. Osocze bogatopłytkowe poprawia jakość skóry i błon śluzowych, a także przyczynia się do odnowy naskórka i śluzówki. W efekcie ścianom pochwy przywraca się młodość i jędrność, a okolice intymne zyskują nawilżenie. Poprawia to jakość życia seksualnego i umożliwia uniknięcie  nieprzyjemnych otarć sfer intymnych.

Rewitalizacja pochwy osoczem bogatopłytkowym w Klinice OT.CO w Warszawie

Przed zabiegiem skóra poddawana jest znieczuleniu miejscowemu. Pierwszą część rewitalizacji stanowi pobranie krwi od pacjenta i umieszczenie jej w wirówce do dalszej aplikacji. Osocze, które otrzymuje się w ten sposób, podawane jest za pomocą cienkiej igły w okolice warg sromowych.

Augumentacja punktu G kwasem hialuronowym

Punkt G znajduje się na przedniej ściance pochwy i charakteryzuje się silnym ukrwieniem. Dzięki odpowiedniej stymulacji punktu G podczas stosunku można w krótkim czasie doprowadzić kobietę do silnego orgazmu. Niestety, wiele kobiet nie odczuwa satysfakcji ze współżycia.

Powiększanie punktu G kwasem hialuronowym w Klinice OT.CO

Augumentacja kwasu hialuronowego w punkt G umożliwia wyeksponowanie tego erotycznego miejsca. Zbyt mały punkt G może stanowić powód niezadowolenia ze stosunku. Kwas hialuronowy stosowany do zabiegu charakteryzuje się unikalnymi właściwościami chemiczno-fizycznymi. Powoduje wzrost uwodnienia tkanek wraz z objętością.

augumentacja punktu g kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca w organizmie. Właśnie dlatego jest w 100% bezpieczna. Przed augumentacją punktu G pacjentka zostanie skierowana na konsultację lekarską, podczas której specjalista przeprowadzi wywiad medyczny. Po zakwalifikowaniu kobiety do zabiegu miejsca intymne zostaną zdezynfekowane. Następnie ostrzykiwane są kwasem hialuronowym aplikowanym pod błoną śluzową za pomocą cienkiej igły.

Zabieg powoduje wzmocnienie, uelastycznienie skóry i ujędrnienie błony śluzowej. Pochwa zyskuje efekt nawilżenia i wypełniania. Augumentacja punktu G przyczynia się nie tylko do jego uwydatnienia, ale także poprawia stopień uwodnienia i zwiększa wrażliwość na bodźce mechaniczne – doznania seksualne.

Laserowa rewitalizacja pochwy

Okres okołomenopauzalny i pomenopauzalny, a także zmiany poporodowe ścian pochwy powodują dyskomfort życia seksualnego kobiet. Zatracanie jędrności sromu, luźniejsza pochwa i zmniejszony stopień nawilżenia to czynniki, które pogarszają samoocenę wielu pań.

Rewitalizacja pochwy laserem frakcyjno-ablacyjnym umożliwia poprawienie funkcji miejsc intymnych i zrekonstruowanie tkanek. Urządzenie przyczynia się do skurczu kolagenu, infiltrację czynnika wzrostu oraz neokolagenezę. Dzięki zabiegowi pacjentki zyskują elastyczność i odpowiednie nawilżenie błony śluzowej pochwy na skutek obkurczenia i nieablacyjnego napięcia.

Laserowa rewitalizacja pochwy w Klinice OT.CO w Warszawie

Wizyta poprzedzająca laserową rewitalizację pochwy pozwala lekarzowi zakwalifikować pacjentkę do zabiegu. Rewitalizacja polega na wprowadzeniu do pochwy głowicy lasera. Wiązka podgrzewa kolagen, który znajduje się w tkankach u wejścia do pochwy i w jej kanale. Na skutek wysokiej temperatury kolagen kurczy się, a jego włókna stają się grubsze i krótsze. Powoduje to zmniejszenie się poddanych naświetlaniu tkanek, które stają się bardziej napięte. Rewitalizacja trwa do 30 minut.

Efektem jest zwiększenie nawilżenia pochwy, dzięki czemu rośnie satysfakcja z życia seksualnego. Laser działa ablacyjnie, koagulująco i tnąco. Jest całkowicie bezinwazyjny, dzięki czemu nie ma konieczności długiej rekonwalescencji.

Labioplastyka warg sromowych

Labioplastyka to zabieg, który polega na skorygowaniu kształtu i objętości warg sromowych. Umożliwia również korekcję powiększonych warg sromowych większych. Wykonywany jest z użyciem małoinwazyjnych technik operacyjnych – tradycyjnie lub nowoczesnym sprzętem laserowym. Po korekcji warg sromowych lekarz aplikuje rozpuszczalne szwy. Po zabiegu pacjentka musi utrzymywać rany pooperacyjne w czystości i stosować środki odkażające.

Labioplastyka warg sromowych w Klinice OT.CO w Warszawie

Uwrażliwienie łechtaczki kwasem hialuronowym

Łechtaczka pełni bardzo ważną rolę w pobudzeniu seksualnym i osiągnięciu orgazmu. Czasem u niektórych kobiet jest zbyt mała i niewystarczająco wrażliwa, co powoduje, że stosunki seksualnie nie są satysfakcjonujące. Uwrażliwienie łechtaczki kwasem hialuronowym powoduje zwiększenie i napięcie tego erogennego miejsca, dzięki czemu poprawiają się odczucia podczas seksu.

Uwrażliwienie łechtaczki kwasem hialuronowym w Klinice OT.CO w Warszawie

Przeprowadzenie zabiegu wymaga 30 minut. Przed jego wykonaniem należy dokładnie wydepilować okolice intymne. Następnie lekarz dezynfekuje miejsce zabiegowe i przy użyciu cienkiej igły wprowadza pod śluzówkę łechtaczki preparat kwasu hialuronowego. Podany kwas zwiększa, uwydatnia i ujędrnia łechtaczkę, co powoduje znaczną poprawę doznań seksualnych nawet przez pół roku.

plastyka warg sromowych kwasem hialuronowym warszawa

Odpowiednia klinika do przeprowadzenia zabiegów ginekologii estetycznej

Ginekologia estetyczna jest stosunkowo nową dziedziną, która ma więcej wspólnego z medycyną estetyczną niż ginekologią. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby kobiety uważnie wybierały klinikę, do której zwrócą się po pomoc. Ważne jest doświadczenie lekarzy, dostępność i jakość sprzętu, którym przeprowadzane są zabiegi. Strefy intymne wyróżniają się większą wrażliwością od innych części ciała. Właśnie dlatego stosuje się inne lasery i parametry zabiegowe niż np. do twarzy.

agnieszka gajda czerwinska
Lek. Agnieszka Gajda – Czerwińska

Jako lekarz zajmuje się problemami dotyczącymi położnictwa i ginekologii. Usługi obejmują przede wszystkim profilaktykę, diagnostykę i leczenie chorób narządu rodnego, a także poradnictwo antykoncepcyjne.  Oferuje poradnictwo prekoncepcyjne, diagnostykę i leczenie niepłodności, prowadzenie ciąży fizjologicznej oraz...