Podstawą dobrego samopoczucia jest odpowiednia i zbilansowania dieta. To właśnie wraz z pożywieniem dostarczamy organizmowi niezbędne witaminy i minerały oraz energię do normalnego, a przede wszystkim zdrowego funkcjonowania. Nieodpowiednia dieta wpływa na złe samopoczucie, zmęczenie, a nawet wygląd skóry, włosów oraz paznokci.

Codzienna dieta nie tylko powinna zawierać odpowiednie makroskładniki jak białko, tłuszcze i węglowodany, ale również prawidłowe ich proporcje. Są one uzależnione przede wszystkim od prowadzonego trybu życia, ewentualnych chorób, aktywności fizycznej oraz predyspozycji takich jak waga i wzrost.

Szczególnie istotna jest prawidłowa dieta w przypadku występowania chorób związanych z tarczycą, łuszczycą oraz insulinoodpornością. Indywidualnie dobrana dieta pozwala nie tylko złagodzić objawy choroby, ale również pomóc utrzymać zdrową i prawidłową wagę.Indywidualnie dobrana dieta pozwala w sposób naturalny wpłynąć na poprawę samopoczucia oraz ogólną poprawę kondycji organizmu. Dlatego często osoby cierpiące na choroby, na które duży wpływ ma sposób odżywiania decydują się na wsparcie dietetyka.

Po przeprowadzeniu podstawowych badań oraz wywiadu z pacjentem na temat upodobań smakowych i trybu życia, dietetyk wskaże, których produktów warto unikać, a które z kolei powinny być nieodłącznym elementem codziennego jadłospisu. Ponadto podczas wizyty u dietetyka poznamy kilka wskazówek na temat zdrowszych zamienników ulubionych produktów lub sposobów ich przyrządzania.

Polecane zabiegi