Najwięcej uwagi przykładamy do wyglądu twarzy. Jednak wraz z wiekiem owal twarzy się zmienia, a wszystko za sprawą utraty jędrności skóry, która pod wpływem grawitacji opada. Częstym zjawiskiem jest osunięcie się w dół policzków, czyli potocznie nazywane jest to zjawisko chomikami na twarzy. Ponadto pogłębiają się zmarszczki, uwidaczniają bruzdy oraz może zanikać linia żuchwy.

Chomiki na twarzy to zmarszczki grawitacyjne. Pojawiają się, kiedy wraz z upływającym czasem tkanka tłuszczowa stopniowo zanika. W efekcie znacznie pogarsza się jędrność oraz elastyczność skóry, przez co widoczne jest osunięcie i obniżenie się policzków. Luźna skóra na policzkach jest najczęściej spotykana u osób po 50 roku życia, jednak nie oznacza to że nie pojawia się wcześniej. Kwestia ta również jest uwarunkowana genetycznie.

Bardzo ważne jest zapobieganie i opóźnianie zanikania tkanki tłuszczowej oraz utraty sprężystości skóry. W tym celu należy dbać o jędrność skóry za pomocą kremów lub odpowiednich zabiegów kosmetycznych. W innym wypadku chomiki na twarzy mogą postarzać oraz dawać wrażenie smutnego wyrazu twarzy. Z tego też powodu wiele osób decyduje się na korektę osuniętych policzków. Jest to możliwe na wiele sposobów, poprzez specjalistyczne kosmetyki po ćwiczenia mimiczne. Jednak największą skutecznością odznaczają się zabiegi medycyny estetycznej. Ich zadaniem jest wypełnienie i modelowanie twarzy, spłycenie zmarszczek oraz podniesienie policzków. Kilka takich zabiegów przedstawiamy poniżej.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje