Wysokiej rangi specjalista, doktor nauk medycznych, chirurg szczękowo-twarzowy oraz światowej sławy autorytet. W zakresie naukowych zainteresowań lekarza pozostaje szeroko rozumiana chirurgia plastyczna twarzy. Specjalista praktykuje najbezpieczniejsze metody leczenia, podchodząc do pacjenta w sposób kompleksowy. Fundamentem pracy lekarza jest postrzeganie twarzy pacjenta jako spójną całość, bez względu na wykonywany zabieg medycyny estetycznej. Doktor systematycznie powiększa swoje doświadczenie, uczestnicząc w licznych szkoleniach i spotkaniach branżowych.

Ukończone szkoły

Specjalista w 2012 roku został absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w kierunku lekarsko – dentystycznym. Kolejnym etapem nauki były studia doktoranckie na Wydziale Lekarskim w krakowskim Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum, które ukończył w 2017 roku. W tym samym roku specjalista odbył staż naukowy w Szpitalu Uniwersyteckim w Oxfordzie w Anglii, z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej. W 2019 roku lekarz ukończył kolejny staż z chirurgii szczękowo-twarzowej w Szpitalu św. Filipa w Rzymie, pod okiem wybitnego specjalisty – dr Andrea Carboni. W roku 2021 zakończył trzyletni podoktorski staż badawczy w Zakładzie Antybiotyków i Mikrobiologii Narodowego Instytutu Leków w Warszawie.

Lekarz Rafał Pokrowiecki specjalizację z dziedziny chirurgii szczękowo-twarzowej wypracował m.in. w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Jamy Ustnej i Implantologii Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, odbywając staż. Obecnie specjalista pozostaje do dyspozycji pacjentów w klinice medycyny estetycznej OT.CO w Warszawie, gdzie wykorzystuje swoją wiedzą i doświadczenie, aby poprawiać wygląd i komfort życia pacjentów.

Certyfikaty/kursy/szkolenia

Chcąc świadczyć najwyższej jakości usługi, specjalista uczestniczy w licznych kursach oraz kongresach naukowych. W roku 2022 odbył szkolenia:

– Indywidualny kurs z chirurgii plastycznej twarzy w Beverly Hills w USA, pod okiem dr Catherine Chang,

– indywidualny kurs z Chirurgii Estetycznej Twarzy w Virginii w USA, pod opieką dr Joe Niamtu III,

– Indywidualny kurs z chirurgii plastycznej i feminizacji twarzy w Beverly Hills w USA, pod przewodnictwem dr Harrison Lee.

Ponadto uczestniczył w licznych stażach i kursach w renomowanych ośrodkach klinicznych we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Stanach Zjednoczonych oraz Belgii.

Kilka słów o mnie

Moje 4 pasje to muzyka, podróże, sztuka i architektura. Każde hobby jestem w stanie połączyć i znaleźć w nich spójny mianownik.

W swojej praktyce lekarskiej kieruję się przede wszystkim wnikliwą analizą przypadku pacjenta, opartą na nie tylko na wiedzy z anatomii, ale również znajomości anomalii w obszarze czaszkowo-szczękowo-twarzowym oraz procesów fizjologicznych. Chcąc zadbać o bezpieczeństwo i satysfakcję klienta, wykorzystuję umiejętności i wiedzę nabytą pod okiem najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie chirurgii twarzowo-szczękowej. Specjalizuję się przede wszystkim w zabiegach z zakresu chirurgii feminizacyjnej i estetycznej twarzy.

Publikacje

Specjalista jest autorem licznych publikacji z dziedziny kosmetycznej oraz chirurgii szczękowo-twarzowej. Ponadto jako doktor nauk medycznych recenzuje czasopisma medyczne. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia za najlepsze publikacje naukowe, m.in. Nagrodę Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z 2017 i 2018 roku, Nagroda Warmińsko – Mazurskiej Izby Lekarskiej z 2016 roku.