Wampirzy lifting to jedna z najskuteczniejszych metod młodego wyglądu skóry. Ponadto zabieg ten przynosi spektakularne efekty podczas walki z nadmiernie wypadającymi włosami.  Dlatego decyduje się na niego coraz więcej osób z różnymi problemami skórnymi. Na czym dokładnie polega wampirzy lifting i kiedy zaleca się jego wykonanie?  O tym wszystkim opowiemy poniżej.

Wampirzy lifting – czyli osocze bogatopłytkowe

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego cieszy się ogromną popularnością ze względu na niezwykłe właściwości. Wampirzy lifting polega na ostrzykiwaniu miejsca problematycznego osoczem bogatopłytkowym, które pozyskuje się z krwi. Krew pobierana jest od osoby, która poddaje się zabiegowi. Dzięki właściwościom regeneracyjnym osocze bogatopłytkowe, czyli PRP wykorzystuje się nie tylko w medycynie estetycznej, ale również ortopedii, stomatologii oraz okulistyce, czy urologii i chirurgii szczękowo – twarzowej.

Dlatego wiele pacjentów decydujących się na zabieg, zadaje pytanie – wampirzy lifting co to jest, jak przebiega oraz jakie efekty można osiągnąć. Tak więc, wampirzy lifting to ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym uzyskiwanym z krwi pacjenta.

Zabieg wykorzystujący fibrynę i osocze bogatopłytkowe

Zalety wampirzego liftingu

Podstawową zaletą omawianego zabiegu jest to, że dzięki pozyskiwaniu preparatu do wykonania go z krwi pacjenta ryzyko wystąpienia reakcji immunologicznej maleje praktycznie do zera. W związku z tym jest to idealny wybór dla osób o skórze wrażliwej, atopowej i alergicznej. Wampirzy lifting jest świetną alternatywą dla bardziej inwazyjnych zabiegów. Nie wymaga przeprowadzania żadnych cięć, ani stosowania zaawansowanej aparatury zabiegowej. Właściwie najbardziej inwazyjną czynnością jest tutaj zwyczajne pobranie krwi oraz wykonywanie nakłuć w skórze przy pomocy igły. Będzie to zatem doskonały zabieg dla osób, które obawiają się bardziej skomplikowanych czynności.

Wampirzy lifting umożliwia uzyskanie szybkich i widocznych efektów, które pogłębiają się do 3 miesięcy od wykonania zabiegu. Jest uwielbiany za to, że Pacjenci tuż po nim mogą wrócić do realizowania swoich codziennych obowiązków, a jednocześnie cieszyć się zachwycającymi rezultatami, które niebawem się pojawią. Oprócz usunięcia zmarszczek czy wygładzenia skóry, wampirzy lifting może pozwolić nam na zmniejszenie widoczności blizn, rozstępów, cellulitu i innych niedoskonałości. Wśród innych zalet, jakie niesie za sobą zabieg, wymienia się stosunkowo krótką listę przeciwwskazań. Stąd też, jeżeli czasowo jesteś wykluczona z możliwości wykonania liftingu klasycznego, wampirzy lifting będzie doskonałym wyborem!

Jak dokładnie uzyskuje się osocze do zabiegu?

Bezpośrednio przed zabiegiem pobiera się niewielką ilość krwi od osoby poddającej się zabiegowi. Pobieranie krwi wygląda tak samo, jak w przypadku okresowych badań. Następnie próbka krwi zostaje umieszczona w specjalnej wirówce i zostaje poddana dwukrotnemu odwirowaniu. W efekcie czerwone krwinki zostają oddzielone od osocza krwi. Następnie osocze bogatopłytkowe zostaje wzbogacone o specjalne substancje aktywujące płytki krwi. Tak przygotowana mieszanka jest gotowa do przeprowadzenia wampirzego liftingu.

Jak przebiega zabieg?

Po uzyskaniu osocza bogatopłytkowego skóra pacjenta musi zostać przygotowana do ostrzykiwania. Oznacza to, że zostaje oczyszczona i pozbawiona makijażu. Następnie na partię skóry poddawanej zabiegowi stosuje się krem znieczulający. Dzięki niemu zabieg jest komfortowy i bezbolesny. Kiedy krem zacznie działać rozpoczyna się zabieg wampirzego liftingu, który polega na wstrzyknięciu w odpowiednie struktury skóry osocza bogatopłytkowego. Wprowadzenie osocza pod skórę odbywa się za pomocą mezoterapii, czyli wstrzykiwania przy użyciu bardzo cienkich igieł.

zabieg wykorzystujacy fibryne oraz osocze bogatoplytkowe

Zabieg w zależności od obszaru, na którym jest przeprowadzany trwa od 1 do 2 godzin. Warto mieć na uwadze, że wampirzy lifting ma pozytywne opinie nie tylko w walce o młodszy wygląd skóry, ale również podczas leczenia łysienia spowodowanego różnymi czynnikami. Zabieg przeprowadza się na twarzy, szyi, dłoniach, czy też dekolcie i innych partiach ciała. Jeśli chodzi o koszt zabiegu, to wampirzy lifting i jego cena wynosi od 600 do 2000 zł. Natomiast w przypadku ostrzykiwania skóry głowy, zabieg jest nieco droższy i zaczyna się od 2000 zł.

Jakich efektów można się spodziewać?

Zabieg, jakim jest wampirzy lifting daje efekty przede regeneracji i odżywienia skóry oraz wypełnienia zmarszczek. Wszystko dlatego, że osocze bogatopłytkowe posiada dużą ilość substancji powodujących pobudzenie komórek do odnowy biologicznej tkanek skóry oraz przyspieszających proces gojenia wszelkich ran. Dlatego zabieg jest zalecany w przypadku chęci zredukowania zmarszczek, cieni pod oczami oraz odmłodzenia i regeneracji skóry. Ponadto dzięki wampirzemu liftingowi poprawia się napięcie skóry, blizny zostają skutecznie zredukowane, a w przypadku ran proces gojenia następuje dużo szybciej.

osocze bogatopłytkowe - twarz

W przypadku walki z nadmiernie wypadającymi włosami można zauważyć widoczne zmniejszenie w postępowaniu łysienia, a co więcej na skutek osocza bogatopłytkowego pojawiają się nowe i mocne włosy. Pierwsze efekty zabiegu zazwyczaj widoczne są po kilku dniach. Jednak pełnowymiarowy efekt osiągany jest po około 3 miesiącach, ponieważ wtedy pobudzone do regeneracji komórki zaczynają produkować kolagen odpowiedzialny za elastyczność skóry. Zabieg warto powtarzać raz na rok, aby efekty były nieprzerwanie widoczne. Warto mieć na uwadze, że zabieg jest w pełni bezpieczny i nie ma ryzyka, że wstrzykiwana substancja się nie przyjmie, ponieważ pochodzi ona z krwi pacjenta.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności, ponieważ nie jest konieczny okres rekonwalescencji. Do ogólnych zaleceń po zabiegu zalicza się unikanie przebywania w miejscach o różnych temperaturach, jak sauna, czy solarium. Ponadto nie należy w ciągu najbliższej doby od przeprowadzenia zabiegu, nakładać makijażu oraz kosmetyków w miejscu ostrzykiwania. Powinno unikać się również pływania oraz intensywnego wysiłku do 3 dni po zabiegu. Ważne jest też, aby miejsce zabiegu utrzymywać w czystości, dlatego zaleca się zmianę używanych ręczników, czy pościeli.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym jest nieinwazyjny i bezpieczny. Jednak osoby chorujące na nowotwory, zaburzenia pracy wątroby lub przyjmujące leki wydłużające krwawienie nie powinny poddawać się zabiegowi. Ponadto w okresie ciąży oraz karmienia, w przypadku chorób krwi oraz opryszczki zabieg nie będzie mógł być wykonany.

#Zmarszczki i kurze łapki
emilia wieczorkowska
Emilia Wieczorkowska

Jestem absolwentka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia oraz ukończyłam studia podyplomowe z zakresu trychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotychczasowe doświadczenie zdobywałam w Warszawskich klinikach medycyny estetycznej, licznych kursach oraz kongresach. W...