Sectum to zabieg, który znajduje wyjątkowe zastosowanie w ginekologii estetycznej, jako zabieg pozwalający odmłodzić i poddać rewitalizacji srom oraz pochwę. Podobnie jak w przypadku każdej innej części ciała, pochwa i okolice kobiecych narządów płciowych starzeją się i są podatne na wiele czynników, takich jak zmiany hormonalne, ciąża, menopauza, wahania masy ciała oraz intensywny wysiłek fizyczny. Wiotka skóra, utrata jędrności aktywują podrażnienia lub częste infekcje bakteryjne. Brak lub rzadkie odczucia przyjemności, ból podczas penetracji i zmiany wyglądu doprowadzają do dyskomfortu i wstydu.

Zabieg Sectum odmładza strefy intymne kobiety

Zabieg Sectum działa rewitalizująco i odmładza strefy intymne kobiety. Postępując zgodnie z protokołem N-Rose, łączy się go z podaniem kwasu hialuronowego.

Sectum nie jest zabiegiem uzależnionym od wieku, połączenie całego holistycznego procesu zabiegowego pozwalającego odmłodzić miejsca intymne. Zabieg skupia sięga ujędrnieniu i napięciu skóry sromu i kanału pochwy za pomocą zabiegu radiofrekwencji urządzenia Sectum. Ingerencja jest praktycznie bezbolesna i nie wymaga regeneracji. Polega na wprowadzeniu prowadnicy do pochwy i poddaniu jej działaniu radiofrekwencji.

Laserowe obkurczanie pochwy w Klinice OT.CO w Warszawie

Kolejne sesje zabiegowe przeprowadzane są w odstępie od 3 do 14 dni.

Rezultaty zabiegu:

Ile zabiegów należy wykonać?

Najciekawsze efekty przynosi wykonanie serii zabiegów, których liczbę ustala ginekolog lub fizjoterapeuta uroginekologiczny. Zazwyczaj wykonuje się od 3 do 6 zabiegów w odstępach 7- 14 dni

Czy zabieg sectum jest dla mnie?

Jeśli czujesz ciężkość choć jednej ze ścian pochwy, cierpisz na zespół urogenitalny, suchość miejsc intymnych lub nietrzymanie moczu lub odczuwasz ból podczas stosunku- ten zabieg jest zdecydowanie dla Ciebie! Bezbłędnie sprawdzi się także przy łączonym leczeniu schorzeń takich jak choćby atrofia dając pacjentkom ogromną ulgę. W wyniku odmłodzeniu miejsc intymnych zaobserwować możemy wyższą samoocenę pacjentek. To także procedura wspierająca fizjoprofilaktykę kobiet skupioną wokół pracy mięśni dna miednicy i przywrócenie do pełnej aktywności kobiet po porodach. To bardzo często bagatelizowany problem, o którym ze względu na poczucie wstydu, brak czasu lub wiedzy kobiety zapominają. W OT.CO Clinic wierzymy jednak, że kiedyś każda z kobiet powinna znaleźć czas i odwagę na poprawę jakości swojego życia codziennego. Bez względu na wiek, zawód jaki wykonuje i relacje w jakiej się znajduje – każda z kobiet zasługuje na pełną satysfakcję swojej intymności.

katarzyna osipowicz
Dr n. med. Katarzyna Osipowicz

Należy do grona lekarzy, którzy swój zawód traktują jako powołanie. Wykonywanie zawodu lekarza jest jej pasją, dlatego nie pozwala sobie na stanie w miejscu i nieustannie poszerza swoją wiedzę, doskonali umiejętności oraz implementuje najnowsze rozwiązania....