Suchość pochwy to przykra dolegliwość, która występuje u kobiet w różnym wieku, jednak w większości przypadków dotyka kobiety dojrzałe. Problem ten w znaczący sposób wpływa na komfort życia oraz współżycie seksualne.

Suchość pochwy występuje, kiedy odczuwalnie srom oraz pochwa jest w zbyt małym stopniu nawilżona. W efekcie czego kobieta może odczuwać swędzenie, pieczenie oraz ogólny dyskomfort. Pojawienie się tej dolegliwości może być związane z problemami zdrowotnymi. W zdrowym organizmie kobiety w pochwie produkowany jest śluz, którego zadaniem jest nawilżenie jej ścianek oraz zapobieganie wnikaniu szkodliwych drobnoustrojów. Ponadto nawilżenie pochwy umożliwia odbywanie stosunku seksualnego.

Suchość pochwy może być powodowana przez wahania hormonów – estrogenów. Ponadto okres ciąży oraz krótko po niej,  oraz czas karmienia piersią często powoduje występowanie suchości pochwy. Niektóre leki, stres oraz nadmiar alkoholu i czas menstruacji i menopauzy również przyczyniają się do suchości pochwy.

Na szczęście istnieją skuteczne metody leczenia suchości pochwy, a do najpopularniejszych należą globulki i tabletki dopochwowe. Jednak nie zawsze przynoszą one rezultaty szczególnie, jeśli suchość pochwy utrzymuje się trwale. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej, które są dużo bardziej skuteczniejsze. W naszej klinice możecie skorzystać z zabiegów, dzięki którym problem z suchością pochwy zostanie zredukowany, a jej naturalne nawilżenie przywrócone.

Polecane zabiegi