Procesu starzenia nie da się zatrzymać, ale można go znaczenie spowolnić. Są części ciała, wobec których szczególnie chcielibyśmy to zrobić – ze względu na ich widoczność. Jeśli sprawa waży się o kontur twarzy, warto pamiętać, że nowoczesne zabiegi liftingu w bezpieczny i szybki sposób pozwolą poprawić owal twarzy, ot co.

Zabiegi na twarz – po co robi się lifting twarzy?

Dojrzałe kobiety często zastanawiają się na jakie zabiegi na twarz po 40 roku życia warto się zdecydować. Prawda jest taka, że o kontur twarzy warto zadbać już dużo wcześniej. Badania wykazują bowiem, że już po 25 roku życia w naszej skórze zmniejsza się zagęszczenie włókien kolagenowych, które odpowiedzialne są za utrzymanie jędrności skóry. Ograniczeniu ulega także produkcja dwóch kluczowych białek – elastyny i kolagenu, które odpowiedzialne są za gęstość skóry, zapobiegając jej wiotczeniu.

Wiotczenie skóry to wynik naturalnego procesu starzenia się organizmu. Rodzaje skóry są różne, przez co jedne mogą być bardziej podatne na ten proces niż inne. Różne są także rodzaje twarzy, gdyż nie każdy posiada wyraźnie zarysowany kontur twarzy. Jednak bez względu na to jaki rodzaj twarzy posiadamy, warto zadbać o kontur twarzy korzystając z nowoczesnych zabiegów liftingu.

Lifting twarzy bez skalpela

Obrazy z chirurgicznych liftingów twarzy odchodzą już powoli do lamusa. Zabiegi na miarę XXI wieku to lifting bez skalpela, który niewątpliwe posiada wiele zalet. Pierwszą i kluczową jest oczywiście komfort dla pacjenta – zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Lifting twarzy bez skalpela pozbawiony jest bowiem bólu, rekonwalescencji i obawy o efekty liftingu twarzy, które – jak pokazują przypadki celebrytów – nie zawsze mogą być udane.

Lifting twarzy bez skalpela to także znacznie większe bezpieczeństwo zabiegu. Brak chirurgicznej ingerencji w tkankę skórną tworzy mniejsze pole do ewentualnych powikłań pozabiegowych. Nie bez znaczenia jest także to, na czym najbardziej nam zależy – szybkich, zauważalnych i długotrwałych efektach liftingu twarzy, które lifting twarzy bez skalpela jest w stanie zapewnić nawet lepiej w porównaniu z chirurgicznym liftingiem.

face lifting

Jak poprawić owal twarzy?

Jeśli zastanawiasz się jak poprawić owal twarzy, powodem do tego zastanawiania może być tylko i wyłącznie duży wybór zabiegów, które skutecznie i bezpiecznie pozwalają udoskonalić kontur twarzy. Zróbmy zatem krótki przegląd dostępnych w naszej Klinice zabiegów liftingu twarzy bez skalpela:

  • Renuvion – to zabieg ujędrniania skóry plazmą helową, przy wykorzystaniu fal radiowych. Plazma to substancja, której forma przypomina gazowy stan skupienia, a użycie zapewnia doskonałe rezultaty wygładzenia i obkurczenia zwiotczałej skóry.
  • Zabiegi laserowe – laserowy lifting skóry może pomóc Ci nie tylko w odmłodzeniu wyglądu i udoskonaleniu konturu twarzy, ale także w wielu innych rzeczach, takich jak usunięcie plam starczych, przebarwień skórnych, blizn, rozstępów, zmarszczek czy widocznych naczynek w skórze.
  • HIFU – modelowanie twarzy HIFU to zabieg z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych, które ujędrniają skórę i redukują zmarszczki.
  • Kwas hialuronowywolumetria twarzy przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego to metoda oparta na wykorzystaniu substancji, która występuje w skórze w sposób naturalny. Zwiększenie ilości kwasu hialuronowego w skórze przywraca kontur twarzy i jest sposobem na lifting twarzy bez skalpela.
  • Toksyna botulinowa (botoks) – to substancja, która nie tylko dba o wygładzenie zmarszczek na twarzy, ale przy okazji zapobiega potliwości i delikatnie rozluźnia mięśnie, sprawiając, że twarz staje się bardziej promienna i wypoczęta.
  • Anty-aging – to zabiegi oparte na wykorzystaniu biostymulatorów, czyli substancji bioaktywnych stymulujących skórę do produkcji włókien kolagenowych.
  • Nici liftingujące – to sposób na utrwalenie dobrego wyglądu twarzy. Nici liftingujące delikatnie unoszą skórę, co zapobiega jej opadaniu w związku z postępującym wiotczeniem skóry.
  • Face lifting – ostatnia propozycja to coś w sam raz dla osób poszukujących liftingu twarzy bez skalpela, którego inwazyjność została zredukowana do zera. Face lifting to modelowanie konturu twarzy poprzez umiejętny masaż. Jeśli chcemy zatem połączyć przyjemne z pożytecznym, warto zdecydować się na serię zabiegów face lifting.

Teraz już wiesz, że zabiegi na twarz po 40 roku życia wcale nie muszą być takie straszne. Lifting twarzy bez skalpela do dobrodziejstwo medycyny estetycznej, z którego warto korzystać nawet wcześniej, ot co.

Źródła:
  1. Michalczewski G., Michalczewska A., Zwalak A., Nici polidioksanowe jako alternatywa dla operacyjnego liftingu twarzy, Medycyna Estetyczna, nr 3/2016
  2. Sekita-Pilch M., Zastosowanie technologii plazmy w blefaroplastyce, Kosmetologia i Medycyna Estetyczna, nr 7/2018
katarzyna osipowicz
Dr n. med. Katarzyna Osipowicz

Należy do grona lekarzy, którzy swój zawód traktują jako powołanie. Wykonywanie zawodu lekarza jest jej pasją, dlatego nie pozwala sobie na stanie w miejscu i nieustannie poszerza swoją wiedzę, doskonali umiejętności oraz implementuje najnowsze rozwiązania....