Jesień to wyjątkowy okres w ciągu roku, ponieważ jest okazją do tego, aby skóra mogła odpocząć od słońca i upałów. Nie jest także jeszcze narażona na suche, ogrzewane powietrze, z którym mamy do czynienia w czasie zimy. Dzięki temu to doskonały moment na wykonywanie wszelkich zabiegów przy użyciu laserów. Dowiedz się, jakie zabiegi laserowe warto wykonywać na jesień.

Jak działają lasery podczas zabiegów?

Zasada działania zabiegów laserowych polega na tym, że skóra i zawarte w niej barwniki lub substancje pochłaniają energię emitowaną przez laser i zamieniają ją na ciepło. Rodzaj zabiegu podyktowany jest najczęściej długością wiązki. Niezależnie od tego, czy będzie to depilacja laserowa, zabieg zamykania naczynek, rozjaśniania rumienia czy usuwania niechcianych znamion, dobrze jest zdecydować się na taką procedurę właśnie w okresie jesiennym.

Dlaczego zabiegi laserowe warto wykonywać na jesień?

W czasie wykonywania zabiegów laserowych należy uważać na to, by skóra nie była opalona, ponieważ może to osłabić działanie lasera. Wystawianie cery na działanie promieni UV po zabiegach nie jest zalecane, ponieważ może to doprowadzić do poparzeń, powstawania przebarwień czy podrażnień. Szczegółowe zalecenia przed i po zabiegowe należy zawsze dokładnie omówić z lekarzem, ponieważ w zależności od wybranych zabiegów i urządzeń mogą się różnić. Chociaż oddziaływanie laserami na skórę w lecie nie jest zabronione to najlepszą porą na to, by się na nie zdecydować, jest właśnie jesień.

Również pielęgnacja oraz przygotowanie skóry przed i po zabiegach są o wiele łatwiejsze, ponieważ w okresie jesiennym nie występują wysokie temperatury oraz duże nasłonecznienie, które wymuszają przykładanie większej uwagi do nawilżania cery. Ryzyko efektów ubocznych mogących potencjalnie wystąpić po zabiegach jest o wiele mniejsze w czasie jesienno-zimowym, a zabiegi można zaplanować w taki sposób, by na kolejny sezon letni zakończyć serię.

Na jakie zabiegi laserowe warto zdecydować się jesienią?

Chociaż lasery najczęściej kojarzone są z epilacją, nazywaną też przez wiele osób depilacją laserową nie jest to jedyny zabieg, który warto wykonywać na jesień. Lasery dają dużo większe możliwości w zakresie dbania o siebie, leczenia i poprawiania wyglądu skóry. Dzięki nim można osiągnąć idealnie gładką skórę w dowolnym miejscu na ciele na stałe, a co więcej:

 • zamknąć naczynka,
 • pozbyć się rumienia,
 • usunąć przebarwienia, odbarwienia i zmiany skórne,
 • zmniejszyć widoczność blizn,
 • pozbyć się niechcianych tatuaży.

Na wspomniane efekty można liczyć dzięki trafnemu doborowi zabiegów spośród wachlarza usług przy użyciu laserów. Z pomocą jakich urządzeń można wykonywać powyższe czynności?

Laser naczyniowy Cutera

Laser Cutera Excel to sposób na pękające naczynka, trądzik różowaty i zaczerwienia, które najczęściej pojawiają się na środkowej części twarzy, jak również w różnych miejscach na ciele. Świetnie sprawdza się w redukcji widoczności blizn i przebarwień. Zależnie od charakteru zmian, które chce się usunąć, należy wykonać od jednego do kilku zabiegów. W przypadku zamykania pojedynczych naczynek z leczenia laserem trzeba skorzystać ponownie tylko w sytuacji, w której pojawią się nowe zmiany. W innych, bardziej skomplikowanych sytuacjach konieczne może być zaplanowanie serii.

Laser Cutera

Dlaczego warto wybrać zabiegi laserem Cutera Excel?

Wśród zalet tego urządzenia można wymienić między innymi to, że posiada bardzo precyzyjną głowicę, która umożliwia dokładne oddziaływanie na konkretne miejsca, nie naruszając przy tym okolicznych tkanek. Żeby zapewnić Pacjentowi maksymalny komfort podczas poczynań zabiegowych, jest wyposażony w system chłodzenia skóry. Urządzenie ma szeroki zakres możliwych do ustawienia fal, zatem łatwo dopasować jego parametry do różnych rodzajów cer. Ponieważ stosowanie lasera Cutera jest wyjątkowo bezpieczne, można korzystać z niego nawet w przypadku dzieci i osób starszych. Wykorzystanie omawianego urządzenia gwarantuje efekty zabiegowe dużo szybciej niż w przypadku innych laserów.

Laser frakcyjny Lutronic

Laser frakcyjny firmy Lutronic służy do głębokiej regeneracji, odmłodzenia skóry i stymulacji do produkcji kolagenu. Sprawia to, że daje bardzo zadowalające efekty w zakresie usuwania zmarszczek i innych symptomów starzenia się cery. Zapobiega wiotkości, obwisaniu i domyka nadmiernie rozszerzone pory. Wykazuje działanie w odniesieniu do przebarwień skóry, uszkodzeń związanych z wypadkami, przyjmowaniem niektórych leków czy operacjami i znamionami. Może pomóc również w sytuacji, w której konieczne jest pozbycie się resztek usuniętych tatuaży oraz rozstępów. Posiada specjalnie dostosowane różne tryby pracy, możliwość regulacji długości wiązki laserowej oraz szansę stosowania nawet na najtrudniejszych, nierównych obszarach. Sprawia to, że można korzystać z niego we wszystkich trudnodostępnych miejscach na twarzy i ciele.

zabieg laserem frakcyjnym lutronic

Jak działa laser Lutronic?

System działania lasera Lutronic, polega na emitowaniu wiązki światła uszkadzającej tkanki w sposób całkowicie kontrolowany. Ponieważ pozostawia rusztowanie złożone ze zdrowych, nienaruszonych tkanek umożliwia odmłodzenie skóry nawet o kilka lat. Po przeprowadzeniu zabiegu organizm przystępuje do intensywnej regeneracji i przebudowy obszarów poddanych oddziaływaniom oraz produkuje substancje odżywcze odpowiadające za jędrność i sprężystość skóry. Efekty zabiegu widoczne są już na kilka dni po zakończeniu procedury, jednak mimo wszystko zaleca się przeprowadzanie zabiegu w seriach dla jak najlepszych efektów oraz ich późniejszego podtrzymania.

Lampy LED

Terapie lecznicze z zastosowaniem światła LED są bardzo popularne i lubiane przez Pacjentów, głównie ze względu na swoją bezinwazyjność, bezbolesność oraz duże możliwości relaksacji. Polegają na naświetlaniu określonych obszarów twarzy lub ciała leczniczym światłem. Lampy LED to szansa przede wszystkim na:

 • widoczne odmłodzenie skóry i usunięcie drobnych zmarszczek lub przebarwień,
 • regenerację oraz przebudowę skóry,
 • wspomaganie leczenia wrodzonych lub nabytych chorób skóry takich jak bielactwo,
 • podjęcie działań przeciwłojotokowych i antybakteryjnych co może być pomocne w pielęgnacji skóry tłustej i problemowej z widocznym trądzikiem,
 • wystawienie ciała na przeciwzapalne i przeciwobrzękowe działanie światła,
 • przyspieszone gojenie się ran, zmniejszenie podrażnień i zaczerwienienia,
 • poprawę mikrokrążenia w skórze oraz zapobieganie wypadaniu włosów.

tri wave md led

Dlaczego terapia lampami LED jest tak popularna?

Lampy LED mają bardzo szerokie zastosowanie w kosmetologii oraz medycynie estetycznej głównie dlatego, że dają dobre efekty i generują niskie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Terapia światłem LED może być stosowana samodzielnie lub w połączeniu z innymi zabiegami. Nie występuje do niej zbyt wiele przeciwwskazań ani nie wymaga szczególnego przygotowania, co jest ogromną zaletą w porównaniu do innych zabiegów.

Lampy LED mogą emitować różne rodzaje światła w zależności od konkretnego urządzenia oraz ustawionych parametrów zabiegowych. Pozwala to na personalizację czasu i intensywności naświetlania, zgodnie z potrzebami konkretnego Pacjenta. Sam zabieg polega na naświetlaniu skóry odpowiednio ustawioną lampą przez okres kilkudziesięciu, zwykle 20-30 minut. Zabiegi lampami LED są wyjątkowo bezpieczne, ale pod warunkiem przeprowadzania ich u specjalisty. Nie zaleca się stosowania urządzeń do naświetlania w domu.

Laser Icoone do endermonologii

Laser Icoone jest swego rodzaju rewolucją w zabiegach laserowych stosowanych na ciało. Umożliwia zaawansowaną mikrostymulację połączoną z masażem, która daje efekt wygładzenia, ujędrnienia i modelowania. Pomaga pozbyć się cellulitu, wiotkiej skóry oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej. Daje doskonałe efekty również w zakresie usuwania przebarwień. Jest też sposobem na poprawienie przepływu krwi i limfy, a w konsekwencji redukcji obrzęków i zasinień. Skóra po zabiegu jest o wiele bardziej napięta, a jej koloryt jest widocznie ujednolicony.

laser icoone

Jak działa urządzenie Icoone?

Urządzenie Icoone wyposażone jest w aż trzy różne głowice, co ułatwia odpowiednie dostosowanie zabiegu i ukierunkowanie go na określone potrzeby Pacjenta. Dzięki 30 różnym programom i precyzyjnym końcówkom możliwe jest przeprowadzanie działań nawet w trudnodostępnych miejscach na twarzy i ciele w bardzo dokładny sposób. Urządzenie daje zdumiewające efekty dzięki połączeniu wiązki laserowej i światła LED z efektem masażu. Tak wielotorowe oddziaływanie umożliwia przyspieszenie i wzmocnienie efektów zabiegowych.

Jak wyglądają zabiegi laserem Icoone?

Zabieg z użyciem laserów Icoone trwa od pół godziny do godziny i jest wyjątkowo przyjemny, ponieważ polega na masowaniu skóry wspomnianymi wcześniej głowicami. Rozpoczyna się od masażu uogólnionego, by następnie skoncentrować się na partii ciała, na której poprawie wyglądu najbardziej zależy Pacjentowi. Oprócz korzyści estetycznych niesie za sobą wiele pozytywnych skutków zdrowotnych, wśród których można wymienić poprawę krążenia, stanu mięśni i ścięgien oraz ogólnego samopoczucia.

emilia wieczorkowska
Emilia Wieczorkowska

Jestem absolwentka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia oraz ukończyłam studia podyplomowe z zakresu trychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotychczasowe doświadczenie zdobywałam w Warszawskich klinikach medycyny estetycznej, licznych kursach oraz kongresach. W...