Średnia długość penisa Polaków podczas erekcji to 15,6 cm. Badania wskazują, że nawet 90% mężczyzn wyraża niezadowolenie z długości bądź grubości swojego członka. W artykule podpowiadamy jak prawidłowo zmierzyć długość penisa i jego obwód oraz przekonujemy, że mały penis wcale nie jest dużym problemem, gdyż istnieją małoinwazyjne i skuteczne zabiegi na powiększanie penisa, ot co.

Rozmiar prącia – czy ma znaczenie?

Penis powszechnie uznawany jest za atrybut męskości. Rozmiary penisa często spędzają sen z powiek wielu dorosłym mężczyznom, którzy zastanawiają się ile centymetrów powinno mieć prącie lub jaka powinna być jego grubość. Coraz częściej rozmiary prącia stają się zmartwieniem już w okresie dojrzewania, a na forach możemy znaleźć wiele zapytań o to, czy dana długość penisa u nastolatka jest prawidłowa. Warto na wstępie zaznaczyć, że penis rośnie do około 21. roku życia i nie istnieje coś takiego jak prawidłowy rozmiar penisa. Wielkość prącia to sprawa bardzo indywidualna i najczęściej warunkowana genetycznie.

Choć zagadnienie pod tytułem „rozmiar penisa a seks” to temat rzeka, a zgodnie z opinią niektórych mniejsze prącie ma nawet swoje zalety, nie da się ukryć, że mały penis wielokrotnie ogranicza nasze możliwości seksualne, ujmując czerpanie satysfakcji ze współżycia zarówno mężczyźnie, jak i kobiecie. Zanim jednak zaczniemy poszukiwać skutecznych sposobów na powiększenie penisa, sprawdźmy jak prawidłowo zmierzyć penis, aby określić jego długość i grubość.

Średnia długość penisa – jak mierzyć?

Pomiar długości penisa powinien być przeprowadzany w stanie maksymalnej erekcji i podczas kilku prób. Średnia długość penisa koniecznie powinna być mierzona w pozycji stojącej. Długość prącia to odcinek od jego podstawy (od strony grzbietowej) aż do szczytu. Wynik pomiaru z każdej próby należy zsumować i podzielić przez ilość prób, aby ustalić średnią długość penisa. Kilkukrotne mierzenie długości penisa zalecane jest z tego względu, że na rozmiary prącia mogą mieć wpływ takie czynniki jak:

  • temperatura otoczenia,
  • stopień podniecenia seksualnego,
  • odstęp czasowy pomiędzy poszczególnymi wzwodami.

Średnia grubość penisa – jak mierzyć?

Na jakość życia seksualnego, oprócz długości prącia może mieć także wpływ jego grubość. Dokonując pomiaru grubości penisa, również należy zachować postawę stojącą oraz osiągnąć stan całkowitego wzwodu. Średnia grubość penisa to tak naprawdę średnia wartość obwodu prącia mierzona w trzech miejscach: u podstawy żołędzia, tuż pod tą podstawą oraz pomiędzy tymi dwoma punktami. Średni obwód penisa podczas erekcji wynosi 11,6 cm, przy czym również zaleca się kilkukrotne mierzenie obwodu członka i obliczenie średniej grubości penisa.

Powiększanie penisa tłuszczem

Jednym ze skutecznych sposobów na powiększanie penisa jest zabieg powiększania prącia tłuszczem. Wykonuje się go z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej pacjenta, która najczęściej pobierana jest z uda lub brzucha. Następnie, za pomocą bardzo cienkiej igły, tłuszcz zostaje równomiernie rozprowadzony pod skórą członka.

Całość zabiegu trwa około 60 minut i nie powoduje bólu. Efekty zabiegu powiększania penisa tłuszczem są zazwyczaj bardzo zadowalające – długość członka może zwiększyć się o 10-20%, a obwód członka – nawet o 50%. Co ważne, rezultaty powiększania penisa tym sposobem utrzymują się aż do 2 lat.

Pogrubienie penisa własnym tłuszczem

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Inną metodą powiększania penisa jest zabieg powiększania prącia kwasem hialuronowym. To substancja, która naturalnie występuje w naszej skórze, dlatego pogrubianie penisa kwasem hialuronowym uznawane jest za jeden z najbezpieczniejszych sposobów powiększania prącia. Wystarczy około 20-30 minut bezbolesnego zabiegu, w czasie którego za pomocą cienkiej igły środek zaaplikowany jest podskórnie.

Efekty powiększania penisa tym sposobem utrzymują się nawet ponad 2 lata, a obwód członka zostaje powiększony nawet o 30%. Oprócz poprawy wizualnej, zabieg powiększania penisa kwasem hialuronowym pozwala także na poprawę doznań seksualnych.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Jeśli mały penis jest powodem zmniejszonego poczucia męskości lub znacząco wpływa na pogorszenie jakości współżycia, warto dyskretnie poszukać wsparcia. W końcu zabiegi powiększania penisa powstały po to, aby z nich korzystać i móc łatwo udoskonalić to, co trudno nam zaakceptować, ot co.

#Brak orgazmu
katarzyna osipowicz
Dr n. med. Katarzyna Osipowicz

Należy do grona lekarzy, którzy swój zawód traktują jako powołanie. Wykonywanie zawodu lekarza jest jej pasją, dlatego nie pozwala sobie na stanie w miejscu i nieustannie poszerza swoją wiedzę, doskonali umiejętności oraz implementuje najnowsze rozwiązania.Jest...