jak sie pozbyc zmarszczek pod oczami na czole

Zmarszczki to podłużne zagłębienia na skórze, które pojawiają się wraz z wiekiem. Na ich powstawanie istotny wpływ ma jednak nie tylko sam upływ czasu, ale również stosowana pielęgnacja skóry, dieta uboga w witaminy i składniki mineralne, opalanie się, korzystanie z solarium w przeszłości, fotouszkodzenie skóry, palenie papierosów, alkohol oraz picie zbyt małej ilości wody. Do pojawiania się zmarszczek przyczyniają się również czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV a także zanieczyszczone powietrze.

Kurze łapki to natomiast promieniście ułożone zmarszczki, które pojawiają się w okolicy kącików oczu. Zazwyczaj są to jedne z pierwszych zmarszczek, które powstają się na naszej twarzy. Fakt ten wynika z delikatnej i cienkiej skóry w okolicach oczu, a także silnie działających mięśni okrężnych oka, które kurczą się podczas zamykania i mrużenia oczu. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób szuka skutecznych metod na usunięcie zmarszczek i kurzych łapek. Przedstawiamy kilka metod na zmarszczki dostępnych w naszej klinice w Warszawie.

Pożegnaj zmarszczki i kurze łapki – odzyskaj młody wygląd

Zmarszczki i kurze łapki to powszechne problemy, z jakimi boryka się wiele osób, które pragną odzyskać młody i świeży wygląd skóry. Produkcja kolagenu spowalnia już ok. 25. roku życia, dlatego dbania o cerę nie warto odkładać na później. Z wiekiem jędrność skóry nieuchronnie spada, przez co pojawiają zmarszczki i kurze łapki, ale to nie oznacza, że z tym procesem nie da się walczyć!

Dzięki nowoczesnym zabiegom kosmetycznym można skutecznie pożegnać oznaki starzenia się skóry i cieszyć się gładką, młodą skórą przez długi czas. Wykonujemy takie zabiegi, jak między innymi: infuzja tlenowa, laseroterapia, mezoterapia, kwasy, peeling kawitacyjny, nici liftingujące, lipofilling, mikrodermabrazja i wiele innych. Zostaw swoją cerę w rękach profesjonalistów – zadbaj o jędrność skóry i odzyskaj młody wygląd już dziś!

Polecane zabiegi