Oprócz samego wycieku, który może mieć różną barwę i konsystencję (przezroczysty, biały, żółty lub zielonkawy), mogą występować dodatkowe objawy, takie jak ból lub pieczenie podczas oddawania moczu, swędzenie, zaczerwienienie, a także dyskomfort w podbrzuszu. W przypadku infekcji mogą pojawić się również gorączka i ogólne osłabienie.
Wyciek z cewki moczowej powinien być dla nas niepokojącym sygnałem. Zazwyczaj objaw ten może świadczyć o stanie zapalnym cewki moczowej. Problem ten absolutnie nie może być lekceważony, ponieważ nieleczony stan zapalny może mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia.
Za stan zapalny cewki moczowej u kobiet i mężczyzn odpowiedzialne są bakterie. W większości przypadków są one przenoszoną drogą płciową podczas stosunku seksualnego. Podczas wycieku z cewki moczowej może pojawić się również pieczenie i ból przy oddawaniu moczu oraz zaczerwieniona skóra w obrębie cewki moczowej, która jest końcowym odcinkiem dróg moczowych. Przypadłość ta stwarza dość duży dyskomfort podczas codziennego funkcjonowania.
Najczęściej wyciek z cewki moczowej wywoływany jest przez bakterie dwoinki rzeżączki, chlamydię, Ureaplasmę oraz Mocoplasmę. Dlatego też stan zapalny cewki moczowej często związany jest z zarażeniem się jedną z chorób przenoszoną drogą płciową.
Aby móc skutecznie leczyć zapalenie cewki moczowej, należy wykonać diagnostykę w celu ustalenia, które bakterie są odpowiedzialne za jego pojawienie się. Następnie w zależności, czy zapalenie cewki jest rzeżączkowe lub nie, stosuje się antybiotykoterapię lub inne leki. W naszej klinice oferujemy profesjonalną diagnostykę oraz kompleksowe leczenie, dzięki któremu szybko można wrócić do zdrowia.
Polecane zabiegi
Wyciek z cewki moczowej - pytania i odpowiedzi
Jak wygląda leczenie wycieku z cewki moczowej?
Leczenie zależy od przyczyny wycieku. W przypadku infekcji bakteryjnych lekarz przepisuje antybiotyki, natomiast infekcje grzybicze wymagają leków przeciwgrzybiczych. Jeśli wyciek jest wynikiem zakażenia wirusowego, takich jak opryszczka, stosowane są leki przeciwwirusowe. Ważne jest również dbanie o higienę intymną i unikanie czynników drażniących, takich jak perfumowane kosmetyki.
Kiedy należy zgłosić się do lekarza z wyciekiem z cewki moczowej?
Jeśli wyciek utrzymuje się dłużej niż kilka dni, jest bolesny, towarzyszy mu pieczenie, ból podbrzusza, gorączka lub inne niepokojące objawy, należy skonsultować się z lekarzem. Specjalista pomoże zidentyfikować przyczynę wycieku i zaproponuje odpowiednie leczenie, aby uniknąć powikłań i dalszego rozprzestrzeniania się infekcji.
- Chlamydioza - objawy, przyczyny i leczenie
- Rzeżączka – co musisz wiedzieć o objawach, przyczynach i leczeniu?
- Nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych
- Mięśniak macicy – wszystko, co musisz wiedzieć
- Odmładzanie okolic intymnych. 8 zabiegów które musisz poznać
- Choroby ginekologiczne - przyczyny, objawy i metody leczenia
- Ginekologia estetyczna po porodzie. TOP 3 zabiegi w 2024r
- Popularne zabiegi ginekologii estetycznej TOP 6
- Nietrzymanie moczu - przyczyny i skuteczne leczenie
- Zakażenie Układu Moczowego ZUM - przyczyny i leczenie