Problem z nadwagą stanowi jedno z największych wyzwań XXI wieku dla służby zdrowia. Otyłość to stan, w którym organizm człowieka gromadzi zbyt dużą ilość tkanki tłuszczowej. Nadwaga oraz otyłość powoduje wiele problemów zdrowotnych. Bardzo ważne jest, aby stosować się do zasad ograniczających ryzyko występowania nadwagi.

Najczęstszym powodem występowania nadwagi oraz otyłości jest źle dobrana dieta. Nieprawidłowy model odżywiania oraz styl życia mają bezpośredni wpływ na stan zdrowia. Wiele osób nie zwraca uwagi na ilości przyjmowanego pożywienia oraz aktywność fizyczną. W efekcie organizm otrzymuje zbyt dużo energii, której nie może spożytkować. Skutkiem tego jest magazynowanie nadwyżki kalorycznej i gromadzenie jej nadmiaru w postaci tkanki tłuszczowej.

Zdarza się również, że problem z nadwagą uwarunkowany jest genetycznie lub wiąże się z występowaniem przewlekłych chorób. U osób tych gruczoły wydzielania wewnętrznego nie funkcjonują prawidłowo. Na skutek tego następuje spowolnienie przemiany materii oraz powstanie problemu związanego z nadwagą.

W walce z otyłością niezbędna jest odpowiednio dobrana, zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Pomocna może okazać się wizyta u dietetyka, który pomoże w dobraniu diety, co spowoduje redukcję masy ciała.

Problem nadwagi może szybciej zniknąć jeśli połączymy dietę oraz aktywność fizyczną z zabiegami medycyny estetycznej. Specjalistyczne zabiegi mają na celu redukcję nadmiaru tłuszczu. Ponadto dodatkowym ich efektem jest ujędrnienie skóry. W naszej klinice znajdziecie Państwo szereg zabiegów, które wspomogą walkę z nadwagą.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje