łupieżProblem łupieżu pojawia się w życiu każdego z nas. Zjawisko to nie stanowi przyjemnego widoku. Łupież to choroba skóry głowy, która charakteryzuje się pojawieniem małych, białych płatków na głowie oraz włosach. Problem ten spowodowany jest najczęściej nadmiernym złuszczaniem skóry.

Łuszczenie się zrogowaciałej warstwy naskórka jest całkowicie naturalne i dotyczy każdego. O łupieżu mówi się wtedy, gdy dochodzi do nadmiernego złuszczania, a na skórze głowy pojawia się mnóstwo białych płatków. Problem ten zaczyna się najczęściej podczas okresu dojrzewania, gdy zmienia się gospodarka hormonalna organizmu. Łupież występuje także w innych momentach życia, kiedy zmiany hormonalne są nasilone, np. w podeszłym wieku lub stresujących okresach.

Powstawaniu łupieżu sprzyja wiele czynników: zaburzenia hormonalne, alergie, stres, zmęczenie, nadmierne spożywanie cukrów, predyspozycje genetyczne, zbyt rzadkie mycie włosów lub niedokładne spłukiwanie wody po umyciu. Gdy łupież raz się pojawi, bardzo trudno go zwalczyć. Jest to schorzenie przewlekłe, które znika na pewien czas, a później powraca.

W walce z łupieżem niezbędna jest zbilansowana dieta oraz prawidłowe dbanie o higienę skóry głowy. Jednak oporne białe płatki szybciej znikną, jeśli poddamy się zabiegom medycyny estetycznej. Specjalistyczne zabiegi mają za zadanie zmniejszenie wydzielanego łoju przez skórę oraz regulację pracy hormonów za to odpowiedzialnych. Nasza klinika oferuje wiele zabiegów, pomocnych przy leczeniu łupieżu. Odpowiednio dobrane zabiegi gwarantują skuteczną walkę z problemem.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje