Uczucie ciężkich nóg niestety dotyka bardzo wiele osób. Siedzący tryb życia lub stojąca praca może mieć wpływ na niekomfortowe uczucie ociężałych nóg. Jeśli często przytrafia się nam ta dolegliwość, nie powinno się tego bagatelizować. Ciężkie nogi bowiem mogą świadczyć o problemach zdrowotnych.

Ciężkim nogom towarzyszą również inne charakterystyczne objawy. Przede wszystkim zauważalne są dolegliwości takie jak obrzęki wokół kostek, skurcze mięśni, napięcie w nogach oraz pojawiające się tak zwane pajączki i przebarwienia skórne. Co więcej, jeśli często towarzyszy nam ból nóg od kolan w dół, to takie dolegliwości warto skonsultować z lekarzem.

Przyczyną uczucia ciężkich nóg przede wszystkim może być zastój krwi w żyłach. Dlatego też często obrzmiałe nogi mogą świadczyć o problemach oraz chorobach żylnych i z układem krążenia. Do innych przyczyn zalicza się również zbyt intensywny trening fizyczny lub długotrwałe pozostawanie z jednej pozycji. Ponadto ciężkie nogi mogą świadczyć o niewydolności serca i zakrzepicy.

Brak leczenia niestety może prowadzić do poważnych powikłań, jak widoczne żylaki, czy dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Dlatego też warto wprowadzić pewne zmiany w trybie życia oraz zgłosić się do specjalisty w celu leczenia. Przede wszystkim osoby prowadzące siedzący tryb życia lub wykonujący pracę stojącą powinny zwiększyć ilość ruchu w ciągu dnia. Ponadto odpowiednia dieta pozwoli pozbyć się uczucia ciężkich nóg. Wszystko ze względu na to, że zbilansowana dieta pozwala na zredukowanie złego cholesterolu wpływającego na drożność żył. Należy również ograniczyć palenie papierosów. Można również skorzystać z profesjonalnych zabiegów medycznych, które oferujemy w naszej klinice.

Polecane zabiegi