Życie seksualne jest ważnym elementem każdego związku. Brak orgazmu może powodować frustrację nie tylko u partnera, który nie może go osiągnąć, ale również u drugiej osoby. Niestety problem ten dotyka wiele osób w różnym wieku. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni skarżą się na problem z osiągnięciem pełnej satysfakcji ze stosunku seksualnego, mimo wzajemnego poznania ciała oraz upodobań.

Brak orgazmu może być spowodowany przyjmowanymi lekami lub zmianami hormonalnymi. Jeśli te kwestie zostały wykluczone, z pomocą w osiągnięciu orgazmu przychodzi medycyna estetyczna. Trudności z osiągnięciem satysfakcji seksualnej mogą być spowodowane budową anatomiczną narządów i miejsc intymnych, dlatego nierzadko wymagana jest konsultacja lekarska.

U kobiet problem z osiągnięciem orgazmu często pojawia się po przebytej ciąży i porodzie oraz w okresie menopauzy. Wszystko ze względu na rozluźnienie ścianek pochwy oraz spadek napięcia mięśni. Ponadto przyczyną braku satysfakcji seksualnej u kobiet może być uszkodzenie narządów rodnych podczas ciężkiego porodu, słabe nawilżenie spowodowane zbyt cienką błoną śluzową pochwy oraz zbyt mały punkt G o niskiej wrażliwości na dotyk.

W przypadku mężczyzn trudności z orgazmem mogą być spowodowane zbyt małym penisem, który często powoduje poważne kompleksy u Panów. Ponadto na doznania seksualne ma wpływ grubość penisa, która również nie zawsze jest satysfakcjonująca. Dlatego zespół naszych specjalistów oferuje kilka zabiegów medycyny estetycznej, które mogą pomóc Paniom oraz Panom w pozbyciu się problemów z brakiem orgazmu.

Polecane zabiegi