Piersi to jeden z największych atutów kobiecości. Dlatego też jest to część ciała, o którą wiele kobiet dba w sposób szczególny. Niestety może  zdarzyć się tak, że piersi nie są jednakowych rozmiarów. Mówi się wtedy o asymetrii piersi.

Przypadłość ta dotyka wbrew pozorom wiele kobiet. Jednak w większości przypadków asymetria piersi jest niewielka i zauważalna jest głównie przez ich posiadaczkę. W takich wypadach nierówny rozmiar piersi staje się niewidoczny, kiedy założy się stanik. Natomiast w przypadku większej asymetrii piersi, problem ten powoduje wiele kompleksów oraz dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu.

Jeśli asymetria piersi jest dość spora, można zdecydować się na jej redukcję poprzez powiększenie mniejszej piersi. Opracowano kilka metod, które umożliwiają symetryzację piersi. Wybór danego zabiegu będzie uzależniony od zaawansowania asymetrii, czy też indywidualnych cech budowy ciała danej pacjentki. Zabiegi mające na celu zniwelować nierówne piersi są niezwykle skuteczne i przynoszą długotrwałe efekty wizualne, ale również poprawiają samoocenę pacjentki i wpływają na jej lepszą samoocenę.

W naszej klinice oferujemy następujące zabiegi, które pozwolą zredukować asymetrię piersi:

  • powiększenie piersi mniejszej przeszczepem tłuszczu własnego,
  • powiększenie piersi implantem, także o różnym rozmiarze, aby skorygować asymetrię,
  • podniesienie piersi i jednoczesna korekcja ich asymetrii,
  • redukcja obu piersi  (pierś większa redukowana jest bardziej),
  • redukcja tylko jednej piersi,
  • liposukcja piersi, która może być równocześnie ujędrniona przy wykorzystaniu zabiegu Renuvion.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje