Doświadczony lekarz specjalista z zakresu chirurgii ogólnej i plastycznej. W obszarze zainteresowań doktora Szymańskiego pozostaje szeroko rozumiana medycyna estetyczna, obejmująca leczenie oparzeń, chirurgię estetyczną oraz rekonstrukcyjną. Obecnie pracuje w klinice medycyny estetycznej OT.CO Clinic w Warszawie, gdzie do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, dobierając najlepsze metody w celu osiągnięcia satysfakcjonujących pacjenta celów.  Radość pacjenta, spełnienie jego marzeń i celów dotyczących wyglądu zewnętrznego, są dla doktora niezwykle istotne, dlatego nieustanne się rozwija, biorąc udział w licznych sympozjach i szkoleniach. Doktor Krzysztof Szymański świadczy usługi w zakresie: chirurgii plastycznej, mikrochirurgii, chirurgii rekonstrukcyjnej, chirurgii ręki, a także leczenia oparzeń.

Ukończone szkoły

W 1985 roku ukończył Wydział Lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Edukację kontynuował w Warszawie w Klinice Chirurgii Ogólnej CSK WAM, uzyskując w 1992 roku specjalizację I stopnia z chirurgii ogólnej, a następnie, w 1999 roku tytuł specjalisty z chirurgii plastycznej. Chcąc usystematyzować i ugruntować swoją wiedzę, w latach 1999-2012 pracował w Wojskowym Instytucie Medycznym, w Klinicznym Oddziale Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń jako asystent, starszy asystent, a następnie zastępca ordynatora. Nieustannie poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach specjalistycznych, sympozjach krajowych oraz międzynarodowych.

Certyfikaty/ kursy/ szkolenia

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta, nieustannie rozwija swoją wiedzę i umiejętności. Zadowolenie pacjentów z przeprowadzanych zabiegów jest dla niego priorytetem, dlatego systematycznie uczestniczy w polskich i międzynarodowych specjalistycznych kursach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń, International Society of Aesthetic Plastic Surgery oraz International Confederation for Plastic Reconstructive & Aesthetic Surgery. Doktor Krzysztof Szymański prowadzi wykłady z metody Body Jet, chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, dla lekarzy studiów podyplomowych.

W swojej praktyce medycznej przeprowadza nie tylko korekcje piersi i lifting brzucha, ale również zabiegi skupione na bliznach powstałych wskutek oparzeń i wypadków. Ukończył między innymi takie szkolenia:

– kurs chirurgii ręki – Brema,

– leczenie oparzeń – Leuwen,

– międzynarodowe warsztaty w Berlinie dotyczące powiększania i rekonstrukcji piersi przez Micro Fat Grafting,

– specjalistyczny kurs w Sztokholmie dotyczący wypełniaczy tkanek,

– Master Class Program Chirurgii Plastycznej na Perforator Flaps – Elancourt.

Kilka słów o mnie

W swojej pracy staram się zrozumieć potrzeby pacjentów, dobierając indywidualnie najlepszą metodę korekty. Specjalizuję się w operacjach:

– piersi, m.in. powiększanie, zmniejszanie, podnoszenie,

– twarzy – lifting twarzy,

– uszu i ręki – korekcje i rekonstrukcje,

– plastyka brzucha, modelowanie ciała.