Problem starzejącej się skóry to utrapienie wielu osób niezależnie od wieku i płci. Wraz z upływem czasu skóra twarzy traci swoją jędrność i pojawiają się pierwsze zmarszczki. Objawy te są jednak naturalnym procesem biologicznym, ponieważ skóra twarzy bierze czynny udział w procesach ochronnych. Tworzy barierę ochraniającą narządy wewnętrzne przed światem zewnętrznym, w wyniku czego jest narażona na wpływ wielu niekorzystnych czynników przyspieszających procesy starzeniowe.

Działanie anti-aging

Na szczęście z pomocą przychodzi zabieg medycyny estetycznej, który gwarantuje odmłodzenie i regenerację skóry twarzy. Redermalizacja jest innowacyjną metodą, która służy do skutecznej prewencji starzenia i odbudowy skóry. Wywiera wpływ na wszystkie trzy podstawowe patogenetyczne mechanizmy starzenia się skóry takie, jak regulacja biochemicznych i fizjologicznych procesów komórkach, skuteczne blokowanie wolnych rodników i zapobieganie odwodnieniu skóry.

Działanie redermalizacji opiera się na bursztynianie sodu, który hamuje niedotlenienie tkanek, ma silne działanie przeciwutleniające, zapobiega starzeniu wywołanemu przez stan zapalny skóry, regeneruje i odbudowuje skórę. Bursztynian sodu powoduje natychmiastową poprawę jakości skóry, nadanie jej sprężystości, elastyczności i wyraźne dotlenienie. Umożliwia aktywną regenerację skóry, poprawiając jej wyraźną teksturę i wygląd już po pierwszym zabiegu. Zapobiega także uszkodzeniu genów (DNA i RNA) lipidów, a także błon komórkowych. Bursztynian sodu poprawia również mikrokrążenie w skórze, dzięki czemu absorbuje ona więcej tlenu.

Na czym polega zabieg redermalizacji skóry?

Redermalizacja to innowacyjny proces, który przyczynia się do odbudowy i stymulacji skóry. Jest to idealna metoda prewencji i walki z już powstałymi oznakami starzenia się. Z tego względu nie ma ograniczeń wiekowych do jej przeprowadzenia. Zabieg zapobiega powstawaniu wolnych rodników, reguluje proces oddychania skóry oraz powoduje jej głębokie nawilżenie. W efekcie skóra staje się błyskawicznie odmłodzona, a różnice widać już po pierwszym zabiegu.

Dlaczego redermalizacja pozwala w osiągnięciu spektakularnego efektu?

Zabieg redermalizacji oparty jest na zastosowaniu preparatów, których głównym składnikiem jest kwas bursztynowy oraz kwas hialuronowy. Bursztynian sodu jest niezwykłym składnikiem, który gwarantuje silną regenerację skóry, a także pobudza syntezę głównych struktur białkowych skóry – kolagenu i elastyny. Bursztynian sodu dotlenia także skórę, która w rezultacie samodzielnie reguluje proces oddychania. Przyczynia się to do poprawy mikrokrążenia i elastyczności skóry. Kwas hialuronowy wspomaga działanie bursztynianu poprzez przywracanie równowagi wodnej. Połączenie obu kwasów powoduje, że efekt młodej i promiennej skóry osiągany jest natychmiastowo. Zabiegom można poddawać nie tylko twarz, ale także szyję, dekolt, dłonie oraz wewnętrzną stronę ud i ramion.

Jak przebiega zabieg redermalizacji skóry?

Redermalizacja jest zabiegiem, który polega na iniekcji podskórnej preparatów, wykorzystując mezoterapię. Nie należy jednak stosować obu tych nazw zamiennie, ponieważ mezoterapia i redermalizacja wykorzystują inne substancje wstrzykiwane w skórę.

Zabieg redermalizacji to praktycznie bezbolesne działanie, które nie pozostawia żadnych siniaków i zaczerwienienia skóry. Osoby o niskiej tolerancji bólu otrzymują znieczulenie w postaci kremów, a cały zabieg przebiega w komfortowych warunkach. Redermalizacja jest działaniem, które trwa maksymalnie 20 minut. W celu zwiększenia jej skuteczności należy powtórzyć zabieg kilkakrotnie w odstępach 10 – 14-dniowych. Jeśli pacjentowi zależy na podtrzymaniu efektu, warto wykonać pojedynczy zabieg raz na 3 miesiące.

Odpowiednie proporcje wstrzykiwanych substancji są dobierane przez lekarza na podstawie dokładnego wywiadu i oceny stanu skóry. Przed zabiegiem należy więc udać się na konsultację lekarską w doświadczonych gabinetach medycyny estetycznej.

Kiedy zabieg redermalizacji skóry jest wskazany?

Zabieg może być stosowany w każdym wieku. U młodych osób jest traktowany jako profilaktyka przeciwstarzeniowa, a terapia zaczyna się w momencie, gdy zmarszczki nie są jeszcze uwidocznione. Dojrzałe osoby poddające się tej metodzie mają natomiast możliwość poprawy skóry i jej jakości, a także redukcji zmarszczek.

Wskazaniem może być również nadmierna ekspozycja skóry na promieniowanie UV, palenie papierosów i skutki uboczne niektórych zabiegów medycyny estetycznej – blizny i przebarwienia. Zabieg jest wskazany także u pacjentów, którzy:

  • Mają odwodnioną skórę,
  • Borykają się z zaburzeniami mikrokrążenia w skórze,
  • Cierpią na rumień napadowy i utrwalony,
  • Chcą nadać skórze blasku i zredukować szary koloryt,

Czy są jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Oczywiście w pewnych przypadkach nie zaleca się wykonywania zabiegu redermalizacji. Działanie nie jest zalecane u kobiet będących w ciąży i karmiących piersią, osób borykających się trądzikiem, opryszczką i uczuleniem na którykolwiek ze składników zawartych w preparacie medycznym. Pacjenci ze skłonnościami do występujących blizn przerostowych powinni natomiast skonsultować się z lekarzem przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu.

Redermalizacja skóry – dlaczego warto?

Bursztynian sodu wykorzystywany przy redermalizacji błyskawicznie wpływa na poprawę kondycji skóry. Rezultaty są widoczne po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu. Ten nadmorski produkt sprawia, że poprawie ulega oddychanie wewnątrzkomórkowe, komórki skóry są stymulowane do wzrostu i zyskują znaczne odżywione. W rezultacie skóra szybciej się regeneruje i odmładza.

Zabieg redermalizacji może być wykonywany u osób w każdym wieku. Dla młodszych jest naturalną profilaktyką przeciwzmarszczkową opartą na naturalnych składnikach. Zastosowanie bursztynianu sodu w takich sytuacjach zdecydowanie opóźnia procesy starzenia się skóry. Osoby dojrzałe zyskują natomiast natychmiastową poprawę struktury skóry i znaczącą redukcję istniejących zmarszczek.  Redermalizacja skóry to także skuteczne działanie dla wszystkich osób, których skóra jest zniszczona przez promieniowanie UV, palenie papierosów oraz zanieczyszczenia środowiska. Preparaty znajdują zastosowanie w redukcji blizn oraz przebarwień słonecznych. Zabieg umożliwia złagodzenie drobnych zmarszczek na czole, policzkach, podbródku oraz w okolicach ust. Poprawi opadające powieki i brwi, a także owal twarz. Dzięki redermalizacji zyskuje się więc młodszą, zdrowszą, rozjaśnioną i bardziej elastyczną cerę o lepszej strukturze.

Bursztynian sodu oraz kwas hialuronowy skutecznie odświeżają i odmładzają skórę, która mogła zostać narażona na wpływ szkodliwych czynników atmosferycznych powodujących jej niedotlenienie. W przypadku przebarwień i cieni pod oczami, zabieg redermalizacji powoduje natomiast efektywne zmniejszenie niedoskonałości, przywracając zdrowy wygląd skóry.

Jakich efektów można oczekiwać?

Zaraz po zabiegu każdy pacjent odczuwa i widzi natychmiastową poprawę jakości skóry, która staje się sprężysta, elastyczna, wypełniona i dotleniona. Poprawia się jej wygląd i tekstura, przez co sprawia wrażenie młodszej i wypoczętej. Zabieg pozwala także uzyskać efekt liftingujący i skutecznie zapobiega występowaniu oznak starzenia się. Podczas zabiegu zostaje pobudzona produkcja kolagenu i elastyny, które wpływają na efekt wygładzenia skóry.

#Zmarszczki i kurze łapki #Sucha skóra
emilia wieczorkowska
Emilia Wieczorkowska

Jestem absolwentka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia oraz ukończyłam studia podyplomowe z zakresu trychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotychczasowe doświadczenie zdobywałam w Warszawskich klinikach medycyny estetycznej, licznych kursach oraz kongresach. W...