Proces starzenia się skóry powoduje występowanie wielu niekorzystnych zmian w organizmie człowieka. Zwiotczała, opadająca skóra pozbawiona blasku to jeden z efektów postępujących zmian spowodowanych upływem czasu. Jeśli poszukujesz sposobu na uzyskanie skutecznego efektu podniesionych konturów, wygładzonych zmarszczek, odświeżenia skóry oraz zagęszczenia tkanek, przy okazji spowalniając procesy starzenia się skóry, nici APTOS to idealne rozwiązanie!

Lifting twarzy za pomocą nici APTOS – czy warto przeprowadzić zabieg?

Nici APTOS wpływają na wieloetapowy proces odnowy, tworząc szkielet podtrzymujący tkanki miękkie, powodując tym samym efekt podniesienia konturów, wygładzenia zmarszczek i opóźnienia procesów starzenia się skóry. Po okresie 6 – ciu miesięcy nici rozpuszczają się, uwalniając również składniki, które stymulują biorewitalizację zapewniającą długotrwały efekt (2 – 3 lata) oraz naturalny wygląd. Nici APTOS mogą być zastosowane zarówno do grubszej, jak i bardzo cienkiej skóry.

Zabiegi wykorzystujące nici APTOS są wykonywane w obrębie całego ciała i przywracają pierwotne położenie tkanek, nadając przy tym skórze młody i świeży wygląd. Zabieg implantacji nici APTOS umożliwia pociągnięcie obwisłych tkanek, przywracając tym samym ich pierwotne położenie.

Techniki APTOS mogą być stosowane zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn i obejmują całe ciało. Są szczególnie zalecane osobom, które zaobserwowały u siebie procesy starzenia objawiające się utratą jędrności i gęstości skóry, opadające tkanki miękkie, występowanie płytkich lub głębokich zmarszczek, zmianę konturu i owalu twarzy. Zabieg ten gwarantuje wysoką, natychmiastową skuteczność o efektach porównywalnych z efektami operacji chirurgicznych.

Przebieg zabiegu

Bezpośrednio przed wykonaniem zabiegu lekarz powtarza z pacjentem plan zabiegu oraz ustala przed lustrem szczegóły korekcji, aby w rezultacie umożliwić powstanie rysunku zabiegowego na skórze. Ilość dobieranych nici oraz schemat implantacji jest zawsze dobierany indywidualnie w zależności od potrzeb i wskazań pacjenta.

Przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie miejscowe. W następnej kolejności nici liftingujące APTOS wprowadzane są do ciała poprzez wkłucia, za pomocą wyspecjalizowanej, dostosowanej do danego obszaru objętego zabiegiem igły prowadzącej. Ze względu na strukturę z mikro wypustkami, nić zawsze zostaje dobrze zakotwiczona w tkankach miękkich i tworzy silnie podtrzymujący szkielet. Nici APTOS gwarantują całkowite bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu wchłanianego materiału, który dodatkowo powoduje efekt odmładzający, aktywujący biorewitalizację tkanek.

Zaawansowane technologie sprawiają, że zabieg jest bardzo skuteczny i mało inwazyjny, bez konieczności podwieszania tkanek na metalowych haczykach. Sama czynność założenia nici trwa od 15 do 45 minut. Czas ten obejmuje także rozmowę z pacjentem, konsultację i przygotowanie pola do zabiegu.

Zalety zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących APTOS to zabieg, który jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Jedynym uczuciem dyskomfortu, jaki może towarzyszyć to niewielkie ukłucie podczas przebijania skóry igłą. Po przeprowadzonym zabiegu gojenie ran przebiega bardzo szybko i praktycznie od razu można wrócić do codziennych aktywności a powikłania nici APTOS praktycznie się nie zdarzają. Warto jednak pamiętać, że przez pierwszy tydzień zaleca się oszczędzanie skóry i unikanie nadmiernej mimiki oraz długich rozmów. Powyższe zalety powodują same pochlebne opinie nici APTOS.

Obecnie występuje wiele rodzajów nici liftingujących, warto jednak zwrócić szczególną uwagę na nici Needle oraz Visage. Pierwsze (Aptos Needle) z nich charakteryzują się długością, która umożliwia wykonywanie pod skórą pętli, co daje szczególnie silne i stabilne mocowanie. Są one wprowadzane do skóry zaledwie poprzez wykonanie jednego punktu wkłucia. Drugi rodzaj (nici Visage) to nici dające efekt liftingu przy jednoczesnej delikatności w aplikacji. Wyposażone w mikrowypustki na planie spirali, powodują minimalne naruszenie tkanki.

Nici liftingujące dają długoterminowy efekt jędrności oraz gładkości skóry bez zmarszczek. Jednak bezpośrednio po wykonanym zabiegu partie poddane aplikacji mogą być obrzęknięte. W ciągu doby efekt ten jednak ustępuje.

Efekty nici APTOS można podzielić na dwie fazy. Pierwsza z nich obejmuje natychmiastowe podciągnięcie skóry, które jest widoczne zaraz po przeprowadzonym zabiegu. Druga faza to długotrwała odnowa i rewitalizacja skóry – obejmuje efekty związane z poprawą jakości skóry.  Efekt poprawy uwidacznia się w ciągu 2 – 3 miesięcy, stopniowo oraz dyskretnie, co stanowi niewątpliwą zaletę liftingu. Rozłożenie przemiany w czasie powoduje, że wyglądamy dobrze, ale nie da się uchwycić żadnego momentu zauważalnej zmiany. W rezultacie, przemiana wygląda bardzo naturalnie, co jest cenione przez pacjentów pracujących z ludźmi.

#Starzenie skóry #Wiotka skóra #Zmarszczki i kurze łapki