Zgrabna sylwetka to pragnienie wielu kobiet i mężczyzn. Skuteczną metodą na odchudzanie jest oczywiście zdrowa i zbilansowana dieta. Jednak nie zawsze przynosi zamierzone efekty i  w takim przypadku z pomocą przychodzi profesjonalny sprzęt: laser Icoone. Pozwala on na bezinwazyjne modelowanie sylwetki. Dzięki odpowiedniej technologii skóra zyskuje jędrność, a niechciana tkanka tłuszczowa znika. Na czym więc polega zabieg Icoone?

Czym jest Icoone?

Zabieg Icoone należy do innowacyjnej technologii masażu. Podczas pracy urządzenie wykorzystuje aż trzy różne źródła energii. Są to laser diodowy, światło LED oraz masaż podciśnieniowy. Dzięki takiemu połączeniu Icoone daje zaskakujące efekty w postaci redukcji lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz poprawy elastyczności skóry. Zabieg laserem Icoone jest nieocenioną pomocą w przypadku chęci pozbycia się nieestetycznie wyglądającej tkanki tłuszczowej. W przypadku, gdy żadna dieta oraz aktywność fizyczna nie przynoszą rezultatu, to Icoone jest potwierdzonym przez wiele osób sposobem na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej.

endermologia icoone

Jak wygląda laser Icoone?

Laser Icoone posiada charakterystyczną budowę, która również przyczynia się do sukcesu zabiegu. Składa się on ze specjalnej głowicy, która posiada liczne rolki z mikrootworami masującymi ciało podczas zabiegu. Ponadto podczas masażu wykorzystuje się technologię Roboderm, która polega na dostarczeniu aż 1180 bodźców stymulujących na dm2 skóry. A to wszystko podczas jednego ruchu głowicy.

icoone laser

Dzięki mikrootworom oraz podciśnieniu, skóra zostaje zasysana, a następnie masowana. To sprawia, że tkanka tłuszczowa zostaje rozbita i widocznie się zmniejsza. Podciśnienie podczas zabiegu może być w dowolnym momencie zwiększane lub zmniejszane, tak aby jego siłę dopasować do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Przebieg zabiegu laserem Icoone

Zabieg jest stosunkowo krótki i trwa od 30 do 60 minut. Może być wykonywany zarówno na całym ciele, jak i na twarzy. Przy czym zabiegi na twarz przeprowadzane są bezpośrednio w zetknięciu urządzenia ze skórą, a w przypadku masażu ciała pacjent zakłada specjalny kostium na powierzchnię całego ciała. Zabieg dzieli się na dwa etapy. Pierwszy z nich to masaż podstawowy ciała, inaczej nazywany drenażem limfatycznym. Z kolei druga część zabiegu to skupienie się na partii ciała, która wymaga modelowania oraz wyszczuplenia.

Zabieg ICOONE w Klinice OT.CO w Warszawie

W zależności od miejsca masażu oraz zawartości tkanki tłuszczowej stosuje się różne programy. Laser Icoone posiada ich ponad 30, dzięki czemu skutecznie można walczyć z tkanką tłuszczową zlokalizowaną w różnych częściach sylwetki. Warto również wiedzieć, że zabieg jest bezbolesny, jedynie osoby z głęboko osadzoną tkanką tłuszczową mogą podczas zabiegu odczuwać lekkie szczypanie. W pozostałych przypadkach zabieg jest przyjemny i towarzyszy mu uczucie chłodu.

Efekty Icoone

Zabieg laserem Icoone jest dość wszechstronny i może być stosowany praktycznie na każdej części ciała. Doskonale sprawdza się w usuwaniu cellulitu, tkanki tłuszczowej oraz rozstępów. Co więcej, wykorzystuje się go również do zredukowania luźnej skóry oraz blizn i bruzd. Po zabiegu skóra staje się wyraźnie napięta oraz ujędrniona.

Zabieg Icoone na twarzy wygładza i spłyca zmarszczki, a skóra staje się widocznie młodsza i odżywiona. Dlatego działanie zabiegu można porównać do liftingu. Warto również wiedzieć, że dzięki Icoone możemy pozbyć się podwójnego podbródka oraz wymodelować owal twarzy. Bez względu na miejsce przeprowadzonego zabiegu, zostaje pobudzona produkcja kolagenu i elastyny, które wpływają na jędrność skóry. Ponadto dotlenione zostają tkanki, a mikrokrążenie krwi ulega poprawie.

icoone efekty

Warto również wiedzieć, że efekty jakie daje laser Icoone są na tyle zadowalające, że zabieg poleca się również w celach leczniczych. Masaż z wykorzystaniem lasera Icoone zalecany jest w przypadku nieprawidłowości układu limfatycznego, problemu ze sztywnymi mięśniami oraz w stanach zapalnych. Działanie Icoone dodatkowo zmniejsza obrzęki limfatyczne oraz przynosi ulgę w bólach mięśni i pleców, które spowodowane są nieprawidłową postawą.

Aby w pełni uzyskać zamierzone efekty w modelowaniu sylwetki, należy poddać się kilku seriom masażu. Ich ilość jest ustalana indywidualnie, jednak zaleca się od 5 do 15 zabiegów, które należy powtarzać w odstępie 2 – 3 dni.

Czy laser Icoone jest dla wszystkich?

Mimo że Icoone to zabieg nieinwazyjny nie powinny poddawać się mu osoby cierpiące na:

  • cukrzycę,
  • padaczkę,
  • choroby nowotworowe,
  • zapalenie żył,
  • stany zapalne skóry.

Ponadto zabieg nie jest zalecany kobietom w ciąży oraz podczas karmienia. Przed każdym zabiegiem lekarz powinien przeprowadzić z pacjentem krótki wywiad, aby wykluczyć przeciwwskazania i bezpiecznie przeprowadzić masaż.

Źródła:
  1. Rybicka E., Ambroziak M., ICOONE laser przełom w modelowaniu sylwetki, „Kosmetologia Estetyczna”
  2. Różalski M., Dermatologia estetyczna, „Ekspert Anti – Aging”
emilia wieczorkowska
Emilia Wieczorkowska

Jestem absolwentka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia oraz ukończyłam studia podyplomowe z zakresu trychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotychczasowe doświadczenie zdobywałam w Warszawskich klinikach medycyny estetycznej, licznych kursach oraz kongresach. W...