Usunięcie poduszek Bichata to coraz bardziej popularny zabieg w dziedzinie chirurgii plastycznej. Zanim jednak zdecydujesz się na tę procedurę, warto zastanowić się, kiedy jest wskazana oraz jakie są korzyści i potencjalne zagrożenia.

Czym są poduszki Bichata?

Poduszki Bichata to warstwa tłuszczu znajdująca się w okolicy policzków. Są one naturalnym elementem twarzy i pełnią funkcję amortyzatorów, chroniąc kości i stawy twarzy przed urazami. U dzieci są one naturalnie bardziej wydatne, niż u dorosłych. Jednak, niektórzy dorośli mają nadmiernie rozwinięte poduszki Bichata, co może powodować nieproporcjonalny wygląd twarzy. W takim przypadku, zabieg usunięcia tych poduszek pozwala poprawić proporcje twarzy i uzyskać bardziej harmonijny wygląd.

Kiedy warto zdecydować się na usunięcie poduszek Bichata?

Decyzja o usunięciu poduszek Bichata powinna być dobrze przemyślana i uzasadniona. Przede wszystkim, zabieg ten jest wskazany dla osób, które mają nadmiernie rozwinięte poduszki Bichata i nie są zadowolone z wyglądu swojej twarzy. Usunięcie poduszek Bichata pozwala zmniejszyć objętość policzków, co sprawia, że rysy są bardziej proporcjonalne.

Ponadto, zabieg ten może być wskazany dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej twarzy, ale obawiają się trudnych, skomplikowanych zabiegów. Usuwanie poduszek Bichata jest stosunkowo prostym zabiegiem, a cięcia wykonuje się od wewnątrz jamy ustnej, dlatego nie pozostawia widocznych blizn. Sam zabieg zazwyczaj trwa od 40 do 60 minut. Krótki jest też powrót do pełnej sprawności, ponieważ u większości pacjentów możliwe jest to już po 7-10 dniach. Rekonwalescencja nie jest zbyt uciążliwa – zazwyczaj przez kilka dni występują ból (możliwy do uśmierzenia za pomocą ogólnodostępnych środków przeciwbólowych), obrzęk i ewentualne zasinienie. Schodzenie obrzęku przyspieszają zimne okłady, warto też ostrożnie dbać o higienę jamy ustnej, a w pierwszych dniach po zabiegu, spożywać płynne posiłki.

Jak przebiega zabieg usunięcia poduszek Bichata?

Przed zabiegiem pacjent zostaje znieczulony miejscowo, aby uniknąć bólu i dyskomfortu. Na życzenie możliwe jest też znieczulenie ogólne. Następnie chirurg wykonuje niewielkie nacięcia wewnątrz jamy ustnej i usuwa nadmiar tłuszczu z poduszek Bichata. Po zakończeniu zabiegu, nacięcia zostaną zszyte, a pacjent powinien przestrzegać zaleceń lekarskich, aby ułatwić proces gojenia. Przynajmniej przez kilka dni najlepiej wykluczyć twarde pokarmy.

Zabieg usunięcia poduszek Bichata jest stosunkowo bezpieczny, ale chirurgia plastyczna zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem powikłań, takich jak infekcje, krwawienia, obrzęk czy uszkodzenie nerwów lub przewodów ślinowych. Dlatego też, przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu, warto skonsultować się z doświadczonym chirurgiem plastycznym, który dokładnie wyjaśni procedurę i omówi potencjalne zagrożenia. Warto pamiętać, że nie każdy kwalifikuje się do zabiegu usuwania poduszek Bichata, jeśli poduszki są niewielkie, ich usunięcie nie przyniesie pożądanych efektów.

Alternatywne metody wyszczuplania twarzy – laser Icoone

Icoone to innowacyjny zabieg medycyny estetycznej, który wykorzystuje laser i głowice masujące, aby poprawić wygląd skóry i zredukować cellulit. Zabieg ten polega na przeprowadzeniu masażu ciała specjalnym urządzeniem, który pobudza krążenie krwi i limfy i przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu.

Icoone może być stosowany w celu poprawy wyglądu skóry całego ciała, ale jest szczególnie skuteczny w przypadku obszarów trudnych do ujędrnienia, takich jak uda, pośladki czy brzuch. Zabieg ten nie jest inwazyjny i nie wymaga długiej rekonwalescencji, dzięki czemu pacjenci mogą wrócić do normalnych działań zaraz po zabiegu. Sprawdza się nie tylko na ciele, ale też twarzy.

Połączenie usuwania poduszek Bichata i Icoone?

Zabieg Icoone można wykonać również po całkowitej rekonwalescencji po usunięciu poduszek Bichata. Icoone może dawać nawet efekty zbliżone do liftingu twarzy, ponieważ pozwala zwiększyć jędrność, spłycić zmarszczki, pozbyć się podwójnego podbródka i wymodelować owal twarzy. Zabieg nie należy do długich – jedna sesja trwa od 30 do 60 minut. Icoone można stosować samodzielnie lub jako uzupełnienie zabiegów chirurgii plastycznej, aby jeszcze bardziej wyszczuplić twarz i sprawić, że jej owal stanie się wyraźniejszy.

Usunięcie poduszek Bichata to skuteczny zabieg, który może pomóc poprawić proporcje twarzy i uzyskać bardziej harmonijny wygląd twarzy. Decyzja o wykonaniu zabiegu powinna być jednak dobrze przemyślana i uzasadniona, dlatego warto skonsultować się z doświadczonym chirurgiem plastycznym. Zabieg usunięcia poduszek Bichata może pomóc poprawić twój wygląd i zwiększyć Twoją pewność siebie. Dzięki technologii medycyny estetycznej, takiej jak Icoone, możesz uzyskać jeszcze lepsze efekty oraz cieszyć się piękną i zdrową skórą przez wiele lat.