Skóra twarzy i jej kondycja stanowią wizytówkę każdego z nas, dlatego bardzo ważna jest systematyczna pielęgnacja. Jeśli jednak z jakiegoś powodu konieczne jest osiągnięcie widocznych rezultatów w bardzo krótkim czasie, również istnieje taka możliwość. Dzisiejsza kosmetologia i medycyna estetyczna bardzo się rozwinęły. Przed spotkaniem się ze znajomymi lub wzięciem udziału w wydarzeniu towarzyskim szczególnie zależy nam na dobrym wyglądzie cery. Do dyspozycji (w zależności od potrzeb i czasu, jaki posiadamy) mamy między innymi zabiegi oczyszczające skórę, laseroterapię, czy peelingi chemiczne.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja, czyli zabieg złuszczania naskórka to jedna z najskuteczniejszych metod na  oczyszczanie i odświeżenie skóry twarzy. Zabieg ten dogłębnie oczyszcza skórę oraz przywraca jej elastyczność. Polega na mechanicznym złuszczaniu zrogowaciałego naskórka. W celu przeprowadzenia mikrodermabrazji wykorzystuje się mikrokryształki glinu lub korundu, diamentowe głowice, tlen, a także roztwory soli fizjologicznych. Zabieg ten pozwala na zredukowanie zmian potrądzikowych, przebarwień, zmarszczek oraz blizn.

Mikrodermabrazja

Przebieg zabiegu mikrodermabrazji

Przed zabiegiem wykonywane zostaje dokładne oczyszczenie skóry twarzy – z makijażu, sebum, potu oraz zanieczyszczeń. Podczas wykonywania zabiegu wykorzystuje się urządzenie z diamentowymi głowicami ściernymi lub dyszami wyrzucającymi drobinki ścierne. Naskórek, który usunięto zostaje zasysany do specjalnego pojemnika. Dla uzyskania lepszych efektów, po zakończeniu zabiegu skóra zostaje pokryta maskami łagodzącymi, dopasowanymi do indywidualnych potrzeb klienta.

Efekty zabiegu mikrodermabrazji

Efekty zauważalne są po pierwszym zabiegu. Mikrodermabrazja nie wymaga rekonwalescencji. Aby uzyskać jak najlepsze efekty zalecane jest wykonanie od dwóch do dwudziestu zabiegów w określonych odstępach czasowych.

Peeling chemiczny z kwasem migdałowym

Zabieg ten jest wykonywany w celu pozbycia się, m.in. zmarszczek, przebarwień oraz aby zregenerować skórę twarzy. Substancja pozyskiwana z gorzkich migdałów (zawarta w olejku migdałowym) posiada cenne właściwości bakteriobójcze oraz rewitalizujące. Peeling można stosować o każdej porze roku i do różnych typów skóry.

Peeling chemiczny kwasem migdałowym

Przebieg zabiegu

Czynności związane z nałożeniem peelingu chemicznego z kwasem migdałowym trwają około 20 minut, a zabieg jest całkowicie bezbolesny. Peeling chemiczny z wykorzystaniem kwasu migdałowego to jedna z najbardziej łagodnych metod tego zabiegu.

Efekty zabiegu

Po przeprowadzeniu peelingu na skórze mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia. Efekt ten znika po kilku godzinach. Złuszczanie skóry następuje w sposób stopniowy, dzięki czemu w łatwy sposób można je zamaskować kremami nawilżającymi. Peeling kwasem migdałowym powoduje rozświetlenie oraz oczyszczenie cery, stymuluje komórki skóry do odnowy, co daje możliwość uzyskania efektu anty – aging.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera

Laserowe usuwanie przebarwień polega na emitowaniu światła, które zostaje pochłonięte przez komórki, z których zbudowane jest przebarwienie. Dzięki takiemu zabiegowi naskórek zostaje miejscowo złuszczany, a plama usunięta.

Laserowe usuwanie przebarwień

Przebieg zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem lasera w celu usunięcia przebarwień to rodzaj masażu. Podczas jego wykonywania możemy odczuć ciepło i lekkie oklepywanie skóry. W niektórych przypadkach pacjentom podaje się znieczulenie miejscowe (jednak bardzo rzadko, ponieważ zabieg ten jest całkowicie bezbolesny). Po zakończeniu zabiegu przebarwienie ulegnie stopniowemu ściemnieniu. W kolejnym etapie dojdzie do stopniowego złuszczania się skóry, a na końcu rozjaśniania.

Efekty zabiegu

Efekty będą zauważalne w ciągu 3 – 7 dni od wykonania zabiegu. Zazwyczaj wykonuje się 1 – 3 zabiegi, aby usunąć przebarwienie.

Dermapen

Dermapen to urządzenie przypominające swoim wyglądem długopis. Posiada wiele igiełek, które dzięki pulsowaniu wprowadzają w głębokie warstwy skóry substancje odżywcze. Dzięki temu zabieg powoduje regenerację i poprawę kondycji skóry. Zabieg stosuje się w celu odżywienia skóry i przywrócenia jej elastyczności.

Dermapen

Przebieg zabiegu

Delikatne nakłuwanie skóry przez urządzenie może spowodować uczucie delikatnego pieczenia lub szczypania. Czynność ta trwa około 30 minut. Mikronakłócia Dermapen’ u stymulują skórę do regeneracji. Głębokość nakłóć dobierana jest indywidualnie i zależy od potrzeb klienta. W trakcie zabiegu do skóry wtłaczany jest specjalny preparat odżywczy, który zwilża i przywraca napięcie skóry.

Efekty zabiegu

Po wykonanym zabiegu możemy odczuwać delikatne swędzenie i pieczenie, a skórze może towarzyszyć zaczerwienienie i opuchlizna, jednak ustępują po kilku dniach. Efekty zabiegu są zauważalne po około 2 – 3 cyklach terapii. Pełen efekt będzie widoczny po miesiącu od daty wykonania ostatnich iniekcji. Jest to więc rozwiązanie dla osób, które z wyprzedzeniem planują imprezowe wyjście.

O skórę twarzy powinniśmy dbać cały czas. Jeśli jednak z jakichś powodów zależy nam na szybkim efekcie, możemy skorzystać z kilku wymienionych metod. Są one całkowicie bezpieczne i gwarantują efekty w określonym czasie.

#Cera #Przebarwienia skórne #Zmiany skórne