Małe piersi to według wielu kobiet problem natury estetycznej i wyglądu zewnętrznego, który wpływa na obniżenie samooceny. Wielkość biustu to cecha indywidualna, która zależy od czynników genetycznych oraz hormonalnych, a ich formowanie zaczyna się podczas 6 tygodnia życia płodu.

W trakcie rozwoju ciąży powstaje delikatne zgrubienie, które zmienia się następnie w dwa gruczoły oraz piersi. U dziewczynek około 6. miesiąca życia płodowego występują komórki, które z czasem przeobrażają się w gruczoły mleczne. Najbardziej intensywny rozwój piersi przypada na 11 rok życia, podczas którego dochodzi do wyraźnego uwypuklenia i stopniowego rośnięcia.

Wzrost piersi jest uwarunkowany przez hormony decydujące o ich wielkości i kształcie. Okres, podczas którego jajniki produkują estrogeny, wpływa bezpośrednio na odkładanie tłuszczu w piersiach odpowiedzialnego za ich powiększenie. Dużą rolę w prawidłowej budowie biustu odgrywa także poziom hormonów tarczycy.

Wielkość biustu poza uwarunkowaniami genetycznymi oraz hormonalnymi wynika także z diety i stylu życia. Nadmierne odchudzanie się i spadek wagi powodują, że centymetry oraz tłuszcz znikają w pierwszej kolejności właśnie z piersi. Wynika to z ich budowy, w skład której wchodzi głównie tkanka tłuszczowa.

W przypadku problemu natury psychicznej, spowodowanej przez kompleks małych piersi, zaleca się skorzystanie z zabiegów, które oferujemy w naszej klinice. Powiększanie biustu własnym tłuszczem to rozwiązanie, które stanowi najbezpieczniejszą formę ingerencji w rozmiar biustu. Dzięki wykorzystaniu tłuszczu jest to metoda, która gwarantuje świetną tolerancję przeszczepu i nie powoduje reakcji alergicznych oraz nie wymaga długiej rekonwalescencji.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje