Wraz z upływającym czasem na naszej twarzy można dostrzec pewne zmiany w wyglądzie. Skóra nie jest już tak jędrna, a to przyczynia się do powstawania zmarszczek oraz zmiany konturu twarzy. W walce o młody wygląd pomocy będzie lifting 7 i 9 punktowy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jest to metoda nieoperacyjna, która pozwala w krótkim czasie uzyskać spektakularne efekty i widoczne zmiany w wyglądzie twarzy.

Na czym polega lifting 7 i 9 punktowy kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy ze względu na swoje niezwykłe właściwości jest wykorzystywany w medycynie na wiele sposobów. Jest to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka pod postacią soli sodowej. Kwas hialuronowy pełni bardzo ważną rolę, a mianowicie wiąże wodę w organizmie. Niestety wraz z wiekiem jego ilość się zmniejsza, przez co skóra traci jędrność, jest mniej elastyczna oraz pojawiają się zmarszczki. Dlatego też chcąc zachować młody wygląd warto skorzystać z zabiegu, który uzupełni niedobory.

Lifting 7 i 9 punktowy kwasem hialuronowym polega na wprowadzeniu pod powierzchnię skóry twarzy (w 7 punktach strategicznych w przypadku kobiet oraz w 9 w przypadku mężczyzn) kwasu hialuronowego. Miejsca te nie są przypadkowe – odpowiadają za młody i naturalny wygląd twarzy. Kwas hialuronowy zostaje wstrzyknięty w niewielkich ilościach pod powierzchnię skóry. W efekcie uzyskuje się wypełnienie i przywrócenie objętości w 7 lub 9 punktach. Jest to metoda uniwersalna, która umożliwia takie same efekty u różnych pacjentów. Jedynie ilość i gęstość wstrzykiwanego kwasu hialuronowego jest indywidualnie dobierana do potrzeb pacjenta. Dlatego też każdy zabieg poprzedza wyczerpująca konsultacja z lekarzem.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg liftingu kwasem hialuronowym?

Lifting 7 i 9 punktowy kwasem hialuronowym to doskonała metoda, jeśli chcesz poprawić oraz odmłodzić wygląd twarzy. Szczególnie lifting polecany jest osobom posiadającym wiotką skórę, która powoduje opadanie twarzy i zmianę jej konturu. Ponadto lifting 7 i 9 punktowy kwasem hialuronowym pozwala zredukować oznaki zmęczenia na twarzy oraz tak zwany drugi podbródek tworzący się przy linii żuchwy.  Co więcej, zabieg ten zalecany jest w przypadku chęci zwiększenia objętości policzków lub podbródka oraz wypełnieniu bruzd i głębokich zmarszczek dodających lat. Kwas hialuronowy pozwala na osiągnięcie naturalnych efektów, dlatego jest tak doceniany przez wielu pacjentów.

Obszary liftingu punktowego

Opracowane punkty strategiczne na twarzy kobiety oraz mężczyzny są kluczowe dla jej wyglądu, a wraz z wiekiem ulegają zmianie. Są to punkty podporowe dla takich obszarów twarzy jak czoło, dolina łez, środkowa część twarzy, bruzdy nosowo – wargowe oraz obszar ust i linii żuchwy.

Często da się zauważyć, że dolna część linii żuchwy wraz z upływem czasu zanika, a dolna część twarzy znacznie opada. Efektem zaniku linii żuchwy oraz okolic są opadające policzki i pojawiająca się widoczna obwisła skóra. Kwas hialuronowy wprowadzany w linię żuchwy pozwala na uniesienie konturów oraz kąta szczęki. Dzięki temu zapobiega się osuwaniu policzków i skóry, a co więcej podtrzymuje naturalny i młodzieńczy kontur twarzy.

Kolejne punkty na twarzy, gdzie wprowadza się kwas hialuronowy to obszar policzków oraz doliny łez. Wprowadzenie kwasu hialuronowego w obrębie kości policzkowych pozwala je uwydatnić, a tym samym pozbyć się zwiotczałej skóry na policzkach. Natomiast obszar doliny łez, który odpowiada za zmęczony wyraz twarzy, po wypełnieniu kwasem hialuronowym staje się mało widoczny, jak w latach młodości.

Podczas punktowego liftingu kwasem hialuronowym duża uwaga skupiana jest również na fałdach nosowo – wargowych oraz obszarze ust. Fałdy nosowo – wargowe u większości pacjentów dodają lat. Po ich wypełnieniu skóra i twarz przybiera młodszy wygląd. Upływający czas negatywnie wpływa również na wygląd ust, których kąciki opadają. To z kolei sprawia, że twarz przybiera smutny lub niezadowolony wyraz. Dlatego też wypełnienie punktów w okolicy ust jest tak znaczące dla całościowego wyglądu twarzy.

Efekty i rekonwalescencja

Efekty po wypełnieniu kwasem hialuronowym 7 lub 9 strategicznych punktów na twarzy widoczne są niemalże natychmiast po skończonym zabiegu. Utrzymują się od 12 do 16 miesięcy. Jednak można je wydłużyć decydując się na zabiegi uzupełniające. Lifting punktowy pozwala na widoczne zwiększenie elastyczności skóry, naturalne uniesienie owalu twarzy oraz redukcję nawet głębokich zmarszczek i bruzd. Twarz zyskuje nie tylko młodszy wygląd, ale również skóra wygląda na wypoczętą i jędrną.

Sam zabieg nie jest długi i trwa zazwyczaj około 30 minut. Lifting punktowy kwasem hialuronowym odbywa się w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Zaraz po zabiegu pacjent może wrócić do normalnych czynności, nawet do pracy. Zaleca się jedynie do 48h po zabiegu unikania nadmiernego wysiłku fizycznego, wizyt w saunie i spożywania alkoholu.

#Bruzdy nosowo-wargowe #Opadające kąciki ust #Owal twarzy #Zmarszczki i kurze łapki
katarzyna osipowicz
Dr n. med. Katarzyna Osipowicz

Należy do grona lekarzy, którzy swój zawód traktują jako powołanie. Wykonywanie zawodu lekarza jest jej pasją, dlatego nie pozwala sobie na stanie w miejscu i nieustannie poszerza swoją wiedzę, doskonali umiejętności oraz implementuje najnowsze rozwiązania.Jest...