Laser frakcyjny został wysoko oceniony przez lekarzy medycyny estetycznej ze względu na jakość oraz bezpieczeństwo. Urządzenie to należy do najbezpieczniejszych laserów medycznych dostępnych obecnie na rynku.

Producent, czyli firma Lutronic, jest znana z najbardziej innowacyjnych  i nowoczesnych medycznych systemów laserowych. Laser frakcyjny eCO2 jest  urządzeniem o wszechstronnej technologii i sprawdził się już w tysiącach przypadków. Jakie są wskazania do zastosowania terapii laserem eCO2?

Zabiegi laserowe w Klinice OT.CO

Czym jest laser medyczny eCO2?

Laser eCO2 to pierwszy wielofunkcyjny system lasera frakcjonowanego CO2, za pomocą którego można przywrócić młodzieńczą strukturę skóry, jej elastyczność i koloryt. Według czołowych lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną zmieni oblicze tej dziedziny. Urządzenie wykorzystuje technologię „micro fractional ablative technology„, polegającą na pozostawieniu między uszkodzeniami wywołanymi przez laser nienaruszonych komórek zdrowej skóry. Dzięki tym wyspom wokół leczonego obszaru proces gojenia przebiega znacznie szybciej, na przykład w przypadku leczenia zmarszczek i głębokich blizn wystarczą już 1 – 2 zabiegi. Ponadto laser, dzięki dwóm trybom pracy – dynamicznemu i statycznemu oraz dowolnemu kształtowi i rozmiarowi pola operacyjnego jest najbardziej wszechstronnym laserem frakcyjnym na rynku.

Laser medyczny eCO2 bazuje na fali o długości 10 600 nm ze skanerem i ma moc do 30W. Energia impulsu jest regulowana (od 4mJ do 240 mJ). Minimalna średnica plamki wynosi 120 mikronów, a dowolnie regulowany kształt obszaru skanowania (kwadrat, prostokąt, koło, trójkąt) ma maksymalną wielkość 18 x 18 mm.

Wskazania do terapii laserem medycznym eCO2

Zasada działania lasera eCO2 polega na tworzeniu na skórze siatki wąskich kraterów. Głębokość wnikania promieniowania w skórę zależy od energii impulsu – może sięgać 2,5 mm. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii zabiegi są bezpieczne, a skóra szybko się goi. Laser eCO2 charakteryzuje się szerokim zakresem możliwych zastosowań. Nacisk kładziony jest na leczenie zmarszczek, silnych uszkodzeń posłonecznych, blizn lub utraty jędrności skóry. Laser może być skutecznie stosowany na twarz, a także w miejscach, gdzie skóra jest szczególnie delikatna i wrażliwa, takich jak szyja, dekolt i dłonie. W szczególności używa się lasera eCO2 do:

  • odmłodzenia skóry,
  • korygowania zmarszczek,
  • ujędrnienia skóry,
  • leczenia blizn, szczególnie blizn potrądzikowych,
  • leczenia rozstępów;
  • leczenia fotouszkodzeń skóry,
  • usuwania brodawek łojotokowych i wirusowych,
  • leczenia rogowacenia słonecznego i łojotokowego.

Rewolucyjne cechy lasera medycznego eCO2

Wielofunkcyjność

Wielu dermatologów ceni laser eCO2 za jego wielofunkcyjność i możliwości, takie jak usuwanie piegów, redukcję porów, redukcję zmarszczek, usuwanie blizn potrądzikowych poprzez koagulację tkanek miękkich.

Skuteczność

Kolejną zaletą systemu jest jego duża skuteczność połączona z mniejszą liczbą uszkodzeń skóry. Przykładowo, całkowity czas zabiegu na twarz może wynosić mniej niż 20 minut. Ponadto krótszy jest czas gojenia. Znieczulenie miejscowe powoduje, że występuje tylko niewielki dyskomfort. Już po jednym zabiegu laserowym można zauważyć i odczuć znaczną poprawę.