Upływający czas oraz grawitacja pozostawiają trwałe ślady na twarzy. Zmiana jej rysów oraz opadanie skóry sprawiają, że oblicze nabiera smutnego wyrazu. Owal twarzy wraz z wiekiem traci swój naturalny kształt. Jest to proces całkowicie naturalny i dotyczy każdej osoby – bez względu na wiek. Dzieje się tak, ponieważ wraz z biegiem czasu przybywa tkanki tłuszczowej na brzuchu, biodrach i innych partiach ciała, a ubywa na twarzy, w wyniku czego pogłębiają się bruzdy nosowo – wargowe oraz obniżają kąciki ust.

Zanikający tłuszcz z twarzy – głównie okolic skroni i policzków, powoduje, że zmianie ulegają proporcje twarzy, a punkt ciężkości przesuwa się w dół. Twarz młodych osób można wpisać w układ trójkąta, którego podstawę tworzy linia oczu, a wierzchołek broda, z upływem czasu następuje odwrócenie tego układu. Działająca grawitacja oraz malejąca sprężystość skóry przyczyniają się do przemieszczania tłuszczu w dół. W wyniku tego powstają tzw. chomiki oraz drugi podbródek, które całkowicie zmieniają owal twarzy i nadają jej smutny wyraz.

W celu poprawienia owalu twarzy oraz odmłodzenia skóry warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej. Zapewniają natychmiastowe efekty w postaci ujędrnienia, wygładzenia oraz odmłodzenia skóry. Szczególnie pomocne w walce z problem mogą okazać się takie zabiegi, jak HIFU, czy modelowanie twarzy za pomocą Nici BARB 4D, które oferujemy w naszej klinice.

Polecane zabiegi