Problem obwisłych pośladków to zmora wielu kobiet, która wpływa na wygląd estetyczny oraz poczucie własnej wartości. Najczęstszą ich przyczyną jest niezdrowy tryb życia, brak aktywności fizycznej oraz nieodpowiednia dieta bogata w tłuszcze i cukry. Problem obwisłych pośladków częściej dotyka kobiety w wieku 35+, ponieważ wraz z upływem lat w organizmie maleje ilość kolagenu, co powoduje spadek jędrności skóry.

Obwisłe pośladki często są wynikiem niewłaściwego trybu życia, ubogiego w aktywność fizyczną. Siedzący tryb życia sprawia, że pośladki oraz biodra obrastają w tkankę tłuszczową, ulegają zwiotczeniu, a komórki tłuszczowe podwajają się w stosunku do aktywnego trybu życia. Należy jednak pamiętać, że aktywność fizyczna oraz umiarkowana dieta powinny być stałym elementem codziennego grafiku, ponieważ wahania wagi to także element, który wpływa na utratę jędrności skóry pośladków. Nadmierne kilogramy, jak i gwałtowne tycie i chudnięcie sprzyjają zmniejszaniu i powiększaniu objętości pośladków, co prowadzi do ich obwiśnięcia.

Problem obwisłych pośladków można łatwo zredukować dzięki zabiegom ich modelowania. Szczególnie polecanym rodzajem jest modelowanie pośladków własnym tłuszczem, które oferujemy w naszej klinice. Metoda ta jest powszechnie uznawana za trwałą i bezpieczną, ponieważ wykorzystuje własną tkankę tłuszczową, co gwarantuje dobre jej wchłanianie przez organizm. Zabieg ten gwarantuje ujędrnioną, uniesioną oraz powiększoną skórę pośladków, a pierwsze efekty są widoczne już po 7 dniach.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje