Łysienie polega na nadmiernej utracie włosów, i może się pojawić zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, niezależnie od ich wieku. W rezultacie czupryna stopniowo staje się rzadka, jak to bywa w przypadku łysienia androgenowego lub na powierzchni głowy pojawiają się łyse placki, które są objawem łysienia plackowatego.

Fakt ten powoduje u wielu osób znaczne pogorszenie samooceny i utratę pewności siebie, co odbija się na wielu dziedzinach życia. Warto więc jak najszybciej rozpocząć leczenie łysienia. Pierwsze kroki powinny polegać na ocenie sposobu odżywiania się oraz stylu życia. Wszystko dlatego, że niedobory witamin i składników mineralnych, długotrwały stres, a nawet zbyt mała ilość snu mogą skutkować każdego dnia nadmierną utratą włosów.

W wielu przypadkach jednak problem ten jest bardziej skomplikowany i może być objawem choroby, np. tarczycy lub stosowanego leczenia oraz przebytych zabiegów operacyjnych. Na nadmierną utratę włosów często skarżą się również kobiety po przebytej ciąży, co jest wynikiem intensywnych zmian hormonalnych.

Nadmierna utrata włosów i związane z nią łysienie może pojawiać się również na skutek stosowania źle dobranych kosmetyków, które nie odpowiadają na potrzeby skóry głowy i włosów. Stosunkowo częsty jest także problem łysienia androgenowego, bliznowaciejącego, telogenowego, a nawet wywołany stanami zapalnymi w obrębie skóry głowy. Blizny pooperacyjne powstałe w wyniku operacji przeprowadzanych na powierzchni skóry głowy są wyjątkowo poważnym problemem, ponieważ na zbliznowaciałej tkance zanikają cebulki włosowe, co sprawia, że odrost nowych włosów nie jest możliwy. W takiej sytuacji skutecznym zabiegiem okazuje się być przeszczep cebulek włosowych w miejscu powstałych blizn.

Co więcej, z problemem nadmiernego wypadania włosów borykają się również kobiety po ciąży. Fakt ten wynika ze zmian hormonalnych w organizmie kobiety, związanych ze zmniejszeniem się poziomu estrogenów po porodzie, a także z karmieniem piersią, które zwiększa zapotrzebowanie na wiele składników odżywczych.

Jak widać przyczyn łysienia może być naprawdę wiele, dlatego warto jak najszybciej zdecydować się na leczenie w OT.CO Clinic w Warszawie. Wykonywane w naszej klinice zabiegi na łysienie to sprawdzony sposób na poprawę kondycji swoich włosów. Przedstawiamy stosowane przez nas metody.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje:

karboksyterapia co2 na wypadanie wlosow

Karboksyterapia CO2 na wypadanie włosów

masaz skory glowy

Rehabilitacja w łysieniu plackowatym

trichoskopowe badanie wlosow

Badanie trichoskopowe włosów

konsultacja trychologiczna trycholog warszawa

Konsultacja trychologiczna

dermapen warszawa

Dermapen

osocze bogatoplytkowe na wlosy warszawa

Osocze bogatopłytkowe na wypadające włosy

komorki macierzyste na wlosy warszawa

Terapia komórkami macierzystymi

zabieg odtworczy wlosow warszawa

Zabieg odtwórczy włosów

leczenie lysienia plackowatego warszawa

Leczenie łysienia plackowatego

przeszczep wlosow warszawa

Przeszczep włosów FUE

lekarz od wlosow warszawa

Konsultacja ekspercka dotycząca łysienia

Powiązane artykuły: