Nieestetyczne łuszczenie skóry może stać się uciążliwą dolegliwością. Bagatelizując ten problem nie zdajemy sobie sprawy, że niekiedy może mieć związek z chorobą skóry zwaną łuszczycą. Problem nadmiernego łuszczenia skóry jest związany z wytwarzaniem przez nią niedostatecznej ilości sebum.

Łuszcząca się skóra może być chorobą dziedziczną. Oprócz predyspozycji genetycznych chorobę powoduje także nieprawidłowe działanie gruczołów łojowych. Złuszczone płaty skóry mogą pojawić się wskutek jej nadmiernej suchości. Prawidłowo funkcjonujące gruczoły łojowe wytwarzają sebum, czyli inaczej łój skórny. Sebum chroni główną warstwę skóry przed nadmiernym spadkiem wody w jej głębszych warstwach. Gdy poziom wody w skórze jest zachowany na odpowiednim poziomie, skóra powinna być gładka i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Gdy ilość łoju skórnego jest ograniczona, skóra bardzo szybko traci wodę i zaczyna się łuszczyć.

Bardzo ważne jest aby nie ignorować problemu łuszczącej się skóry. Bez względu na to, czy problem jest odziedziczony czy nabyty, wymagane jest właściwe leczenie oraz pielęgnacja. W pierwszej kolejności należy określić przyczynę problemu podczas wizyty u dermatologa.

W naszej klinice znajdziecie Państwo szereg zabiegów, które skutecznie redukują problemy związane z łuszczeniem się skóry. Oferujemy także porady wyspecjalizowanych lekarzy dermatologów, którzy pomogą w zdiagnozowaniu problemu oraz dobraniu odpowiedniego leczenia.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje