Łojotok skóry zwany jest także łojotokowym zapaleniem skóry. Problem ten dotyczy wielu osób, niezależnie od wieku oraz płci. Jest to przewlekła choroba dermatologiczna. Najczęstsze objawy to rumień, łuszczenie i swędzenie skóry, które stanowią poważny problem kosmetyczny oraz psychospołeczny. Zmiany chorobowe pojawiają się najczęściej na twarzy oraz skórze głowy.

Najważniejszą z przyczyn powstania łojotokowego zapalenia skóry jest nadaktywność skórnych gruczołów łojowych. Prowadzi to do wzrostu produkcji łoju i zmian w jego składzie. Istnieje wiele czynników sprzyjających powstawaniu łojotoku, m.in. zanieczyszczenia środowiska, nieodpowiedni ubiór, nasilony stres, nieumiejętna pielęgnacja skóry oraz nieodpowiednia dieta – uboga w witaminy z grupy B, selen i cynk. Łojotokowe zapalenie skóry jest chorobą przewlekłą. Zaostrzenie problemu często następuje w miesiącach jesienno – zimowych.

W przypadku pojawienia się łojotokowego zapalenia skóry, bardzo ważne jest podjęcie szybkiego i prawidłowego leczenia. W pierwszej kolejności zaleca się wizytę u dermatologa, który pomoże w określeniu przyczyny problemu oraz dobierze odpowiedni sposób leczenia.

W naszej klinice posiadamy wyspecjalizowanych dermatologów, którzy pomogą w walce z problemem. Mogą Państwo także skorzystać z takich zabiegów jak: peeling chemiczny kwasem migdałowym, złuszczanie naskórka, mikrodermabrazja oraz mezoterapia skóry głowy. Rozwiązania te pomagają w normalizacji pracy gruczołów łojowych oraz potowych, co skutkuje zmniejszeniem problemów z łojotokiem.

Polecane zabiegi