Doświadczona fizjoterapeutka oraz terapeutka manualna, która w sposób holistyczny podchodzi do potrzeb pacjenta. W centrum jej naukowych zainteresowań znajduje się nie tylko rehabilitacja ortopedyczna, ale również nieinwazyjne metody liftingu oraz odmładzania twarzy, co motywuje specjalistkę do ciągłego samorozwoju. Fizjoterapeutka z zaangażowaniem i pasja podchodzi do swojej pracy, stawiając przede wszystkim na skuteczną pomoc pacjentom.

Ukończone szkoły

Mgr Karolina Waszylewska ukończyła Wydział Rehabilitacji w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie, uzyskując tytuł magistra fizjoterapii. Nieustannie się doszkala, uczestnicząc w licznych kursach i sympozjach naukowych. Zdobyte doświadczenie skutecznie wykorzystuje i pomaga pacjentom w odzyskaniu pełnej sprawności i zdrowia.

Obecnie jest dostępna dla pacjentów w klinice medycyny estetycznej OT.CO w Warszawie, gdzie w sposób empatyczny podchodzi do potrzeb klientów, zapewniając wsparcie i zrozumienie podczas całego procesu leczenia. Ponadto współpracuje ze sportowcami, głównie zawodnikami MMA, w profilaktyce urazów, tworzeniu i modyfikacji protokołów treningowych.

Certyfikaty/kursy/szkolenia

Fizjoterapia jest zawodem medycznym, który poprzez gimnastykę i zabiegi fizykoterapeutyczne, pomaga pacjentom poprawić sprawność ruchową i złagodzić dolegliwości bólowe. Praca fizjoterapeuty wymaga ciągłego podnoszenia kwalifikacji i aktualizacji posiadanej wiedzy. Specjalistka mgr Karolina Waszylewska, aby zapewnić pacjentom odpowiednią pomoc i bezpieczeństwo ukończyła kursy:

– masaż I i II stopnia,

– kurs PNF,

– Kinesiotaping KT1 i KT2,

– Roller – zastosowanie w treningu i usprawnianiu,

– bark i szyja – interwencje fizjoterapeutyczne,

– kolano – najskuteczniejsze interwencje fizjoterapeutyczne,

– terapia dysbalansu kręgosłupa,

– masaż tkanek głębokich w ujęciu klinicznym,

masaż KOBIDO,

– terapia narzędziowa tkanek miękkich,

– terapia manualna,

– trening medyczny.

W ostatnich latach specjalistka poszerzyła i ugruntowała swoją wiedzę, uczestnicząc również w warsztatach:

– podstawy terapii manualnych.

– niemechaniczne podejście do dysku – możliwości terapii

– manualne modelowanie i odmładzanie twarzy, kinesiotaping estetyczny,

– dysbalans odcinka lędźwiowego kręgosłupa,

– nerw kulszowy – anatomia, diagnostyka i możliwości terapii,

– ból biodra – przyczyny, diagnostyka i możliwości terapii.

Kilka słów o mnie

Jako fizjoterapeutka, wykorzystując odpowiednie techniki masaży oraz zabiegi, pomagam pacjentom pozbyć się dolegliwości bólowych ze stron różnych układów. Praca jest moją pasją, a możliwość pomocy drugiemu człowiekowi sprawia, że z przyjemnością poszerzam swoją wiedzę. W swojej praktyce poza rehabilitacją ortopedyczną i sportową sprawuję opieką nad pacjentami przed i po zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej.

Dbam o odpowiednie przygotowanie do zabiegu oraz o szybki powrót do formy, poprzez drenaże limfatyczne, terapię manualną oraz mobilizację blizny. W zakresie swojej praktyki leczę dolegliwości związane z bólem kolana, barku i kręgosłupa, dyskopatię, rwę kulszową oraz stany pourazowe.

Prywatnie interesuję się przede wszystkim sportem: MMA, jazdą konną, żeglarstwem, wspinaczką skałkową oraz długimi pieszymi i rowerowymi wycieczkami. Jestem miłośniczką książek czytanych przy filiżance kawy.