Doświadczony lekarz okulista, specjalista w zakresie okuloplastyki. Od wielu lat związana z Oddziałem Okulistyki CSK MSWiA w Warszawie, gdzie zajmuje stanowisko starszego asystenta. Specjalizuje się w leczeniu chorób narządu wzroku, wykonuje zabiegi okuloplastyczne, również z zakresu medycyny estetycznej.

Szczególnym naukowym zainteresowanie dr n. med. Larysy Krajewskiej-Węglewicz jest chirurgia okuloplastyczna, której poświęciła pracę doktorską na temat eksperymentalnych metod diagnostyki opadania powiek. W klinice medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej OT.CO w profesjonalny i holistyczny sposób pomaga Pacjentom osiągnąć zamierzone efekty.

Ukończone szkoły/ wykształcenie

Ukończyła I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację z okulistyki odbyła na Oddziale Okulistyki CSK MSWiA w Warszawie, gdzie obecnie pełni funkcję starszego asystenta. Pracę doktorską obroniła w Centrum Biostruktury Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wyróżniana za osiągnięcia naukowe, stypendystka EuropeanSociety of Ophthalmology.

Certyfikaty/ kursy/ szkolenia

Współpraca z Pacjentem i profesjonalizm są czynnikami istotnie wpływającymi na przebieg i wynik zabiegu. Wspólnym mianownikiem tych założeń jest aktualna wiedza i doświadczenie, dlatego dr n. medycznych Larysa Krajewska-Węglewicz, od wielu lat uczestniczy w licznych szkoleniach, międzynarodowych kongresach oraz stażach z zakresu okuloplastyki i medycyny estetycznej, dla której wiedza jest wyznacznikiem cenionego lekarza. Co równie istotne, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi lekarzami, występując na konferencjach naukowych. Odbyła specjalistyczne kursy w renomowanych klinikach zagranicznych- m.in. MoorfieldsEyeHospital, Royal College of Ophthalmologists, University of California. Uczestniczyła w stażach zagranicznych w m.in. Japonii, Francji, Izraelu, Turcji, Hiszpanii, Holandii. W ramach programu Erasmus część studiów medycznych realizowała w Hiszpanii. Zdobyte wykształcenie i wiedza jest szczególnie ważne, ze względu na bezpieczeństwo i zaufanie Pacjentów.

Kilka słów o mnie

Specjalizuję się w leczeniu chorób oczu. Posiadana specjalizacja umożliwia mi wykonywanie zabiegów okulistycznych. Do najczęściej wykonywanych przeze mnie zabiegów z zakresu chirurgii okuloplastyczej należą:

– korekcje powiek: podwinięcia, odwinięcia, opadanie powiek, nadmiar skóry powiek

– przesunięcia gruczołu łzowego,

– usunięcia i repozycje tłuszczu oczodołowego,

– bezpośredni lifting brwi.

W swojej pracy poświęcam się również leczeniu chorób nowotworowych związanych z narządem wzroku, a także na usuwaniu zwyrodnieniowych zmian skórnych w okolicach oczu. Podczas wizyt ważna jest dla mnie współpraca z Pacjentem, zrozumienie jego obaw i potrzeb. Wykonywana procedura medyczna ma na celu nie tylko usunięcie nieestetycznych zmian skórnych czy chorobowych, ale również pozbycie się kompleksów i zwiększenie komfortu życia. Wykonuję również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mające na celu poprawę wyglądu oczu oraz ich kształtu – przy użyciu botoksu oraz kwasu hialuronowego.

Publikacje

W pracy lekarza liczy się przede wszystkim Pacjent, jego zdrowie i zadowolenie. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem doktor Larysa Krajewska-Węglewicz chętnie dzieli się z innymi specjalistami, jak i Pacjentami. Jest autorką licznych prac naukowych, prezentowanych na konferencjach oraz publikacji — krajowych i zagranicznych.