Wykwalifikowana specjalistka w zakresie kosmetologii. W spektrum jej naukowych zainteresowań pozostaje szeroko rozumiana kosmetologia, ze szczególnym uwzględnieniem zabiegów iniekcyjnych. Kosmetolog stawia przede wszystkim na komfort i poczucie bezpieczeństwa pacjenta, fachowo dobierając zabiegi do potrzeb klienta. Specjalistka jest zorientowana na ciągłe poszerzanie wiedzy, uczestniczy w licznych szkoleniach branżowych oraz kursach. Posiada kompetencje do wykonywania zabiegów w zakresie rewitalizacji i przywracania skórze młodego wyglądu. Do swojej pracy podchodzi z ogromnym zaangażowaniem, traktując pacjenta z należytą empatią.

Ukończone szkoły

Kosmetolog Justyna Sidor ukończyła w 2021 roku studia licencjackie na kierunku kosmetologia na Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Chcąc poszerzać swoją wiedzę akademicką, kontynuuje kształcenie na studiach magisterskich, o specjalizacji kosmetologia kliniczna. Obecnie specjalistka jest dostępna w klinice medycyny estetycznej OT.CO w Warszawie, w fachowy sposób pomagając pacjentom w pozbyciu się kompleksów skórnych. Wykonuje zabiegi pielęgnacyjne i przeciwstarzeniowe, stosując m.in. terapię igłową.

 

Certyfikaty/kursy/szkolenia

Kosmetologia jest obszernym działem dermatologii, zajmującym się pielęgnacją i przywracaniem skórze atrakcyjnego, młodego wyglądu, za pomocą nieinwazyjnych interwencji medycznych. Kosmetologia łączy w sobie znajomość anatomii, fizykoterapii, psychologii, higieny, farmakologii, dermatologii, toksykologii, alergologii, masażu, chemii kosmetycznej, czy właściwości roślin używanych w kosmetyce. Tym samym interdyscyplinarna wiedza kosmetologa wymaga ciągłej aktualizacji. Specjalistka Justyna Sidor nieustannie poszerza swoją wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne, uczestnicząc w licznych warsztatach i kursach branżowych, ze szczególnym uwzględnieniem szkoleń z zakresu zabiegów iniekcyjnych.

Kilka słów o mnie

Kosmetolog jest często utożsamiany z kosmetyczką, co jest dużym błędem. Jako kosmetolog ukończyłam studia wyższe, zdobywając wiedzę m.in. z zakresu anatomii, dermatologii, właściwości roślin leczniczych, czy chirurgii plastycznej. W swojej pracy wykonuję zabiegi poprawiające wygląd pacjenta – zapobiegam powstawaniu defektów skórnych, redukuję blizny, rozstępy i przebarwienia, zlecam odpowiednią pielęgnację dobraną do rodzaju skóry, redukuję i łagodzę proces powstawania zmarszczek.

W swojej praktyce stawiam przede wszystkim na komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Kosmetologia jest dla mnie nie tylko pracą, ale również pasją, którą wybrałam ze względu na chęć pomocy innym osobom. Zadowolenie pacjenta z uzyskanych efektów i likwidowanie kompleksów, zachęcają mnie do dalszego rozwoju i edukacji.