Dyplomowany lekarz specjalista w zakresie chirurgii ogólnej oraz chirurgii plastycznej. Od ponad 30 lat rozwija swoje zainteresowania, jakimi są chirurgia plastyczna oraz medycyna estetyczna. Zdrowie i bezpieczeństwo klientów jest dla doktora priorytetem, dlatego też nieustannie się rozwija, uczestnicząc w licznych szkoleniach i sympozjach, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Ukończone szkoły

W 1988 roku uzyskał dyplom lekarza na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej. Ponadto kontynuował naukę na Politechnice Częstochowskiej, gdzie ukończył studia podyplomowe na kierunku zarządzanie w ochronie zdrowia. Posiada specjalizację II stopnia z chirurgii ogólnej, którą ukończył w Klinice Chirurgii Plastycznej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie. Chcąc ugruntować wiedzę, doświadczenie kliniczne zdobywał w Szpitalu im. Ludwika Rydygiera w Częstochowie. Od 2003 roku obejmował stanowisko dyrektora do spraw lecznictwa Zespołu Szpitali Miejskich w Częstochowie, a następnie w 2006 roku, sprawował funkcję dyrektora Zespołu Szpitali Miejskich. Aktualnie pracuje w klinice medycyny estetycznej OT.CO w Warszawie, gdzie w empatyczny sposób podchodzi do pacjenta, starając się spełnić marzenia oraz pomóc w pozbyciu kompleksów.

Certyfikaty/ kursy/ szkolenia

Zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta jest dla doktora celem nadrzędnym, dlatego też nieustannie pogłębia swoją wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w licznych sympozjach oraz specjalistycznych szkoleniach. Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Na co dzień świadczy usługi w zakresie chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej, pomagając pacjentom pozbyć się nie tylko defektów w wyglądzie, ale również związanych z tym kompleksów. Dlatego tak dla doktora Grzegorza Sztolcmana jest doskonalenie umiejętności oraz aktualizacja wiedzy, poprzez liczne sympozja i szkolenia. W minionych latach ukończył szkolenia oraz kursy:

– Zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej piersi – dobór implantów i techniki operacyjne – Mentor Professional Education;

– Komórki macierzyste pozyskiwane z tkanki tłuszczowej. Rewolucja w dziedzinie medycyny regeneracyjnej – ITP. SURGICAL;

– Zastosowanie kwasu hialuronowego w zaawansowanych zabiegach medycynę estetycznej – AESTH MEDIC TRAININGS;

– Zastosowanie nici haczykowatych 4D BARB w zabiegach medycyny estetycznej – AESTH MEDIC TRAININGS;

– Zastosowanie nici liftingujących PDO w zabiegach medycyny estetycznej – AESTH MEDIC TRAININGS;

– kurs z zakresu Chirurgii estetycznej, kurs z zakresu mikrochirurgii i chirurgii ręki, kurs zakresu chirurgii onkologicznej w chirurgii plastycznej – Klinika Chirurgii Plastycznej CMKP SPSK im. Prof. W. Orłowskiego w Warszawie;

– kurs wady rozwojowe twarzy – Klinika Chirurgii Plastycznej AM w Łodzi;

– chirurgia twarzowo – czaszkowa – Klinika Chirurgii Plastycznej Polanica – Zdrój.

Kilka słów o mnie

W swojej pracy podchodzę do pacjentów w sposób empatyczny, starając się zrozumieć ich potrzeby oraz dobrać odpowiednią metodę leczenia, wykorzystując doświadczenie i wiedzę zdobytą w ciągu 30 lat. Specjalizuję się w zabiegach:

– modelowania pośladków,

– plastyki powiek, ud oraz uszu,

– powiększania i modelowania piersi,

– liposukcji ud i brzucha,

– odsysania tłuszczu,

– przeszczepu tkanki tłuszczowej.