Słowo “laser” opisuje wzmocnioną i bardzo wysokoenergetyczną wiązkę światła o określonej długości fali, której działanie polega na zamianie energii świetlnej na cieplną. Laser działa selektywnie, tzn. wzmacnia tylko światło o ściśle określonej długości fali. Z tego względu ta skupiona wiązka przenika tylko do leczonych struktur tkankowych, bez uszkodzenia otaczającej skóry. Jakie są korzyści laseroterapii systemem Cutera?

Czym jest Laser Cutera?

Systemy laserowe Cutera zostały zaprojektowane we współpracy z lekarzami. Dzięki temu fachowemu wsparciu urządzenia są wysoce efektywne i wszechstronne – zastosowanie fal o różnej długości umożliwia leczenie szerokiego wachlarza dolegliwości skórnych i naczyniowych. Urządzenia opierają się na działaniu fal o podwójnej długości, co skutkuje krótszym czasem zabiegu, zwiększa komfort pacjenta i podnosi poziom bezpieczeństwa. Innowacyjne działanie Enlighten® SR zawdzięcza ultrakrótkim, ale niezwykle mocnym impulsom. Laser Cutera ponadto oferuje wielofunkcyjną platformę XEO – posiada ona siedem aplikatorów oraz ma około dwudziestu zastosowań zabiegowych, co daje kilkanaście konfiguracji i pozwala na leczenie wszystkich typów skóry w każdym przedziale wiekowym.

Wskazania do zastosowania lasera Cutera

Dzięki kombinacji różnych długości fal laser może być używany do emitowania ukierunkowanych impulsów świetlnych, które celują specjalnie w niepożądane naczynia krwionośne lub zaburzenia pigmentacji, nie uszkadzając otaczającej tkanki.

W jakich obszarach najlepiej sprawdza się system laserowy Cutera?

Teleangiektazje skóry twarzy i ciała (pajączki naczyniowe), trądzik różowaty. Zmiany naczyniowe dotyczą do 50% dorosłych kobiet i mogą mieć charakter ogólnoustrojowy, ale często są wynikiem starzenia się, uszkodzeń słonecznych lub ciąży. Trądzik różowaty objawia się zaczerwienieniem, widocznymi naczyniami krwionośnymi i drobnymi czerwonymi krostami. Za pomocą urządzeń laserowych można skutecznie leczyć powierzchowne i głębokie zmiany naczyniowe na twarzy i ciele. Systemy Cutera oferują nieinwazyjną, szybką i skuteczną opcję leczenia niechcianych zmian, przy jednoczesnym zachowaniu otaczającej skóry.

  • Usuwanie zbędnego owłosienia. Epilacja laserowa jest  sprawdzoną metodą trwałej redukcji owłosienia dla wszystkich rodzajów skóry. Laser Cutera dzięki dwóm długościom fal i systemowi chłodzenia pozwala wygodnie usunąć niechciane owłosienie ze wszystkich rodzajów skóry.
  • Usuwanie tatuaży. To obecnie jeden z najczęstszych zabiegów estetycznych. System enlighten usuwa wszystkie kolory tuszu podczas mniejszej liczby sesji zabiegowych dzięki dwóm impulsom i trzem unikalnym długościom fal lasera (532, 1064, 670 nm).

Ponadto systemy Cutera sprawdzą się w terapii:

  • żylaków,
  • naczyniaków,
  • brodawek wirusowych,
  • przebarwień i plam starczych,
  • blizn,
  • odmładzaniu i odnowie skóry.

Żałujesz tatuażu? Postaw na laser picosekundowy!

Tatuaże stają się w naszym kraju coraz popularniejsze, ale czy każdy z nich jest udany? Niestety niekoniecznie, ale to nie oznacza, że do końca życia musisz ukrywać tatuaż, którego żałujesz. Do usuwania tatuaży stosujemy laser picosekundowy w Warszawie, który pozwala pozbyć się nie tylko czarnych, ale też kolorowych tatuaży. Zadbamy, żeby niechciany tatuaż przestał być widoczny bez uszkodzenia otaczającej go skóry. Właśnie to wyróżnia laser picosekundowy – skupiona wiązka dociera do konkretnych struktur, rozbijając pigment i ułatwiając jego usuwanie z organizmu. Laser działa selektywnie, dlatego nie musisz bać się uszkodzeń otaczającej skóry. Zadzwoń i rozwiąż problem niechcianego tatuażu raz na zawsze! Wykorzystujemy również laser Cutera w Warszawie – opowiedz, z jakim problemem się zmagasz, a my zaproponujemy najlepszy zabieg.

Rewolucyjne cechy lasera Cutera

Komfort

Najwyższej klasy chłodzenie kontaktowe pozwala uniknąć ryzyka i zapewnia maksymalny komfort pacjenta. Zabieg jest bezbolesny i zwykle nie wymaga znieczulenia.

Wydajność i skuteczność

Jednoczesne użycie fal różnej długości oraz opatentowanej technologii długich impulsów powoduje, iż do większości zabiegów wystarczy jedna sesja. Ponadto udowodniono klinicznie, że absorpcja oksyhemoglobiny przy 532 nm jest 5 razy większa niż przy 595 nm.