Słowo „laser” opisuje wzmocnioną i bardzo wysokoenergetyczną wiązkę światła o określonej długości fali, której działanie polega na zamianie energii świetlnej na cieplną. Laser działa selektywnie, tzn. wzmacnia tylko światło o ściśle określonej długości fali. Z tego względu ta skupiona wiązka przenika tylko do leczonych struktur tkankowych, bez uszkodzenia otaczającej skóry. Jakie są korzyści laseroterapii systemem Cutera?

Zabiegi laserowe w Klinice OT.CO

Czym jest Laser Cutera?

Systemy laserowe Cutera zostały zaprojektowane we współpracy z lekarzami. Dzięki temu fachowemu wsparciu urządzenia są wysoce efektywne i wszechstronne – zastosowanie fal o różnej długości umożliwia leczenie szerokiego wachlarza dolegliwości skórnych i naczyniowych. Urządzenia opierają się na działaniu fal o podwójnej długości, co skutkuje krótszym czasem zabiegu, zwiększa komfort pacjenta i podnosi poziom bezpieczeństwa. Innowacyjne działanie Enlighten® SR zawdzięcza ultrakrótkim, ale niezwykle mocnym impulsom. Laser Cutera ponadto oferuje wielofunkcyjną platformę XEO – posiada ona siedem aplikatorów oraz ma około dwudziestu zastosowań zabiegowych, co daje kilkanaście konfiguracji i pozwala na leczenie wszystkich typów skóry w każdym przedziale wiekowym.

Wskazania do zastosowania lasera Cutera

Dzięki kombinacji różnych długości fal laser może być używany do emitowania ukierunkowanych impulsów świetlnych, które celują specjalnie w niepożądane naczynia krwionośne lub zaburzenia pigmentacji, nie uszkadzając otaczającej tkanki.

W jakich obszarach najlepiej sprawdza się system laserowy Cutera?

Teleangiektazje skóry twarzy i ciała (pajączki naczyniowe), trądzik różowaty. Zmiany naczyniowe dotyczą do 50% dorosłych kobiet i mogą mieć charakter ogólnoustrojowy, ale często są wynikiem starzenia się, uszkodzeń słonecznych lub ciąży. Trądzik różowaty objawia się zaczerwienieniem, widocznymi naczyniami krwionośnymi i drobnymi czerwonymi krostami. Za pomocą urządzeń laserowych można skutecznie leczyć powierzchowne i głębokie zmiany naczyniowe na twarzy i ciele. Systemy Cutera oferują nieinwazyjną, szybką i skuteczną opcję leczenia niechcianych zmian, przy jednoczesnym zachowaniu otaczającej skóry.

  • Usuwanie zbędnego owłosienia. Epilacja laserowa jest  sprawdzoną metodą trwałej redukcji owłosienia dla wszystkich rodzajów skóry. Laser Cutera dzięki dwóm długościom fal i systemowi chłodzenia pozwala wygodnie usunąć niechciane owłosienie ze wszystkich rodzajów skóry.
  • Usuwanie tatuaży. To obecnie jeden z najczęstszych zabiegów estetycznych. System enlighten usuwa wszystkie kolory tuszu podczas mniejszej liczby sesji zabiegowych dzięki dwóm impulsom i trzem unikalnym długościom fal lasera (532, 1064, 670 nm).

Ponadto systemy Cutera sprawdzą się w terapii:

Żałujesz tatuażu? Postaw na laser picosekundowy!

Tatuaże stają się w naszym kraju coraz popularniejsze, ale czy każdy z nich jest udany? Niestety niekoniecznie, ale to nie oznacza, że do końca życia musisz ukrywać tatuaż, którego żałujesz. Do usuwania tatuaży stosujemy laser picosekundowy w Warszawie, który pozwala pozbyć się nie tylko czarnych, ale też kolorowych tatuaży. Zadbamy, żeby niechciany tatuaż przestał być widoczny bez uszkodzenia otaczającej go skóry. Właśnie to wyróżnia laser picosekundowy – skupiona wiązka dociera do konkretnych struktur, rozbijając pigment i ułatwiając jego usuwanie z organizmu. Laser działa selektywnie, dlatego nie musisz bać się uszkodzeń otaczającej skóry. Zadzwoń i rozwiąż problem niechcianego tatuażu raz na zawsze! Wykorzystujemy również laser Cutera w Warszawie – opowiedz, z jakim problemem się zmagasz, a my zaproponujemy najlepszy zabieg.

Rewolucyjne cechy lasera Cutera

Komfort

Najwyższej klasy chłodzenie kontaktowe pozwala uniknąć ryzyka i zapewnia maksymalny komfort pacjenta. Zabieg jest bezbolesny i zwykle nie wymaga znieczulenia.

Wydajność i skuteczność

Jednoczesne użycie fal różnej długości oraz opatentowanej technologii długich impulsów powoduje, iż do większości zabiegów wystarczy jedna sesja. Ponadto udowodniono klinicznie, że absorpcja oksyhemoglobiny przy 532 nm jest 5 razy większa niż przy 595 nm.