Wypryski pojawia się głównie na twarzy i dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet w każdym wieku. Coraz więcej dorosłych zaczyna mieć problemy z cerą. Trądzik jest spowodowany przez  wiele czynników, a obszar występowania zmian skórnych bardzo często stanowi odpowiedź na ich przyczynę powstania.

  • Wypryski na czole – wynikają najczęściej z niewłaściwej diety, bogatej w kofeinę oraz toksyny. Często powstałe zmiany są wynikiem stresu.
  • Wypryski na policzkach – mogą być spowodowane przez zanieczyszczenia powietrza. Należy bardzo dokładnie czyścić wszystkie przedmioty, które mają styczność ze skórą (pędzle do makijażu, telefon komórkowy).
  • Wypryski na plecach i ramionach – mogą być spowodowane potem oraz podrażnieniem przez materiał. Czasem krostki są wynikiem nieodpowiedniej higieny lub noszenia obcisłej odzieży.
  • Wypryski na dekolcie – zwykle pojawiają się po intensywnym wysiłku fizycznym. Należy dobrze oczyszczać skórę w tym miejscu, brać prysznic po zakończonym treningu, a w trakcie jego trwania nosić ubrania wykonane z naturalnych tkanin.
  • Wypryski  w okolicach krocza – miejsca intymne bardzo łatwo się pocą. Jest to idealne środowisko dla bakterii. Krostki w okolicach krocza mogą być spowodowane nieodpowiednią higieną oraz depilacją.
  • Wypryski na pośladkach – najczęściej są wynikiem zatkania gruczołów potowych. Bardzo duże znaczenie ma higiena oraz rodzaj ubrań, które nosimy – obcisła odzież, wykonana ze sztucznych materiałów sprzyja powstawaniu trądziku.

W walce z trądzikiem niezbędna jest zbilansowana dieta oraz odpowiednie leczenie. W przypadku samodzielnego leczenia, mogą powstać trudne do usunięcia blizny. Specjalistyczne zabiegi mają na celu złuszczenie martwego naskórka oraz zmniejszenie nadmiaru sebum. W zależności od przyczyn i rodzaju wyprysków oferujemy poniższe metody w walce z problemem.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje