starzejące sie dłonieWraz z upływem czasu na skórze dłoni uwidacznia się proces fotostarzenia. Jest to naturalny i nieodwracalny cykl, prowadzący do utraty jędrności oraz sprężystości skóry. W efekcie na dłoniach zaczyna zachodzić proces pigmentacji.

Zadbane dłonie wpływają na wizualny wygląd oraz ocenę wieku. Cienka, pomarszczona skóra rąk na skutek starzenia się dłoni dodaje lat. Dodatkowo wygląd rąk wpływa na ogólne samopoczucie. Problem starzejących się dłoni dotyczy każdego – niezależnie od wieku. Ponadto, problem mogą pogłębiać takie czynniki jak niewłaściwa pielęgnacja, źle zbilansowana dieta, brak witamin lub zbyt częste mycie rąk powodujące ich przesuszenie.

Wraz z wiekiem w skórze stopniowo zanika podskórna warstwa tłuszczowa oraz mięśnie. W wyniku tego przez skórę dłoni bardzo często prześwitują naczynia krwionośne, ścięgna oraz kości śródręcza. Trzeba pamiętać także, że skóra dłoni ma inną budowę niż skóra twarzy. Jest bardziej wrażliwa na niekorzystne czynniki atmosferyczne i wolniej się regeneruje. Dłonie częściej niż pozostałe partie ciała narażone są na promieniowanie słoneczne podczas całego roku. Kontakt z promieniami słonecznymi nasila pojawienie się objawów starzenia takich jak plamy oraz przebarwienia.

Z całą pewnością można opóźnić procesy powodujące starzenie się skóry, stosując odpowiednie kosmetyki oraz zabezpieczając dłonie podczas kontaktu z detergentami. Warto także skorzystać z dostępnych metod pozwalających pozbyć się już zaistniałego problemu ze skórą dłoni, jakimi są zabiegi medycyny estetycznej. Powodują szybszą regenerację skóry oraz złuszczenie zewnętrznej jej warstwy. W rezultacie skóra staje się bardziej sprężysta, odżywiona oraz miła w dotyku.

W naszej klinice oferujemy możliwość skorzystania z zabiegu lipoliftingu, dermapenu, peelingu chemicznego oraz mezoterapii igłowej. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu i gwarantują rezultaty utrzymujące się przez kilka lat.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje