Nadpotliwość to bardzo częsty problem wśród osób aktywnych oraz żyjących w ciągłym stresie. Poceniu ulegają głównie dłonie, pachy, czoło oraz okolice intymne. O nadpotliwości możemy mówić wówczas, gdy pocenie pojawia się nieoczekiwanie, niezależnie od pory roku i ulega nasileniu. Problem ten utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Nadpotliwość to nadmierne pocenie się w stosunku do potrzeby utrzymania optymalnej temperatury ciała. Osoby cierpiące na nadpotliwość mogą mieć problemy z lepkimi, wilgotnymi dłońmi oraz stopami, częstą potliwością przenikająca przez ubranie. Czasem u osób takich występują także problemy skórne w postaci infekcji grzybicznych lub bakteryjnych.

Nadmierne pocenie się może wynikać z nadaktywności ośrodkowego układu nerwowego. Powoduje wzmożoną stymulację gruczołów potowych do wydzielania potu. Gruczoły potowe biorą udział w termoregulacji oraz usuwaniu z organizmu szkodliwych produktów przemian materii. Na aktywność gruczołów potowych ma wpływ układ nerwowy. Może on nasilać lub hamować pocenie się.

Bardzo ważne, aby nie bagatelizować problemu nadpotliwości. W przypadku pojawienia się dolegliwości należy zgłosić się do lekarza, który pomoże ustalić przyczynę wystąpienia problemu. Specjalistyczne zabiegi pomagają w zmniejszeniu problemu z nadmiernym poceniem się. Zabiegi zmniejszają problem nadmiernego pocenia poprzez blokadę włókien nerwowych oddziałujących na gruczoły potowe. W naszej klinice mogą Państwo skorzystać z zabiegów z toksyną botulinową, laseroterapii oraz konsultacji lekarskiej.

Polecane zabiegi