worki i cienie pod oczami

Cienie pod oczami to problem wielu osób, który negatywnie wpływa na wygląd twarzy. Cienie pod oczami to nic innego jak widoczne przebarwienie skóry. Zazwyczaj pojawiają w odcieniach brązu, fioletu, a czasem żółci i zieleni. Widoczność sińców pod oczami może nasilać się wraz z wiekiem. Wszystko dlatego, że skóra pod oczami jest bardzo cienka, a wraz z upływem czasu staje się jeszcze cieńsza, przez co uwidaczniają się żyły oraz naczynka krwionośne odpowiedzialne za barwę cieni.

Warto również mieć na uwadze, że wraz z wiekiem elastyczność skóry znacznie się zmniejsza, ponieważ ilość produkowanego kolagenu oraz warstwy tłuszczu zostaje naturalnie spowolniona i zredukowana. Ponadto tkanka tłuszczowa znajdująca się pod skórą twarzy wraz z czasem przemieszcza się w dół uwidaczniając i podkreślając cienką skórę pod oczami. Oprócz procesu starzenia się skóry, cienie pod oczami powstają w wyniku niewystarczającej ilości snu, nadmiernego stresu lub nieodpowiedniej diety. Czynniki genetyczne również mają wpływ na widoczność sińców i przebarwień. Dlatego też cienie pod oczami są problemem nie tylko osób starszych, ale również ludzi młodych.

Cienie pod oczami negatywnie wpływają na wygląd i wyraz naszej twarzy. Sprawiają, że wygląda na zmęczoną, a czasem nawet smutną. Dlatego też warto wesprzeć się skutecznymi zabiegami medycyny estetycznej, jakie dostępne są w naszej klinice. Oferujemy wiele skutecznych metod na widoczne zredukowanie cieni pod oczami, które przedstawiamy poniżej.

Polecane zabiegi