Rehabilitacja w łysieniu - konsultacje i zabiegi

Bujne włosy są marzeniem każdego z nas. Niestety łysienie jest problemem, który znacznie utrudnia marzenia, odbiera nastrój i pewność siebie. Na szczęście dzięki terapiom, które spowalniają wypadanie włosów, można znacznie zredukować ten problem. Po zabiegach zapobiegających łysieniu bardzo istotna jest jednak odpowiednia rehabilitacja poprawiająca rezultaty.

Właściwa rehabilitacja w łysieniu wykorzystuje masaż skóry głowy. Obszar zmieniony chorobowo poddany takim działaniom dodatkowo zyskuje zwiększone krążenie, dopływ tlenu i składniki odżywcze. W efekcie usuwa się również zbędne produkty przemiany materii. W rehabilitacji stosuje się także mezoterapię dwutlenkiem węgla. Dzięki temu poprawie ulega krążenie w obrębie skóry głowy i tkanek. Poprawa krążenia powoduje mniejszy ucisk naczyń na mieszek włosowy, co w rezultacie pozwala zwiększyć objętość włosów, a także przywrócić ich siłę i blask. Dodatkowym rozwiązaniem jest terapia światłem LED, czyli laserami niskoenergetycznymi, które pobudzają wzrost włosa i przyspieszają regenerację po zabiegach przeszczepu włosów. Dzięki temu skraca się znacznie czas rekonwalescencji. Warto więc skorzystać z profesjonalnej pomocy fizjoterapeuty w naszej Klinice OT.CO. Kiedy udać się na rehabilitację w łysieniu?

Rehabilitacja w łysieniu to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na poprawieniu ukrwienia skóry głowy, dotlenieniu i odżywieniu tkanek, a także usunięciu zbędnych metabolitów. To także doskonałe uzupełnienie terapii przeciw wypadaniu włosów.

Specjalista w trakcie pierwszej wizyty ocenia postawę ciała, napięcie mięśni, ścięgien i powięzi w okolicy głowy. Napięcie to często kumuluje się w wielu obszarach ciała. Terapia masażem przeprowadzana jest w obszarze poszczególnych miejsc zmienionych chorobowo. Pomaga także pobudzić skórę głowy do regeneracji dzięki aplikatorowi wieloigłowemu.

Masz już dość uporczywych problemów z wypadaniem włosów, a także napięciem skóry głowy? Wystarczy, że zgłosisz się do Kliniki OT.CO i umówisz wizytę z naszym specjalistą fizjoterapeutą w celu rehabilitacji w łysieniu. My zajmiemy się resztą. Zapraszamy do kontaktu!

Twoje piękno, nasza pasja

Zacznij swoją przemianę dziś! Skontaktuj się z nami, aby umówić konsultację. Odkryj, jak możemy pomóc Ci osiągnąć wymarzony wygląd.

Umów się na konsultację
Osipowicz i Turkowski