Depilacja brazylijska to bardzo popularny w ostatnim czasie rodzaj depilacji okolicy bikini. Gładkie ciało, zwłaszcza w miejscach intymnych to dla wielu kobiet podstawa. Regularne metody mechanicznej depilacji bardzo często mogą powodować podrażnienia, wrastanie włosów oraz nieestetyczny wygląd. Depilacja brazylijska z wykorzystaniem lasera to najlepsze rozwiązanie.

Depilacja brazylijska – czym jest?

Depilacja brazylijska stanowi rodzaj depilacji miejsc intymnych. Cechuje się całkowitym usunięciem owłosienia, również z warg sromowych oraz pośladków. Zwykle pozostawia się jedynie wąski paseczek włosów nad łechtaczką. Coraz częściej jednak panie decydują się na wykonanie pełnego usunięcia owłosienia z miejsc intymnych i mówi się wtedy o pełnej depilacji brazylijskiej. Pierwsze takie zabiegi wykonywano pod koniec lat 80. w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest to popularny zabieg wykonywany na całym świecie.

Depilacja brazylijska – sposoby wykonania

Depilacja brazylijska może być wykonywana na wiele sposobów, które są zależne od długości utrzymywania się efektu oraz komfortu podczas zabiegu. W salonach kosmetycznych depilacja brazylijska wykonywana jest najczęściej przy pomocy wosku, pasty cukrowej lub lasera. Sposób wykorzystujący wosk oraz pastę cukrową jest jednym z najbardziej bolesnych, ponieważ preparaty te przykleją się do skóry, powodując podrażnienie.

Najlepsze i najskuteczniejsze efekty uzyskuje się, stosując epilację laserową. Efekt idealnie gładkiej skóry jest umożliwiony przez uszkodzenie materii o barwie ciemnej (melaniny), nie ogrzewając przy tym reszty skóry. Melaniny występują w organizmie jako naturalny składnik i nadają kolor włosom oraz skórze. Efekty epilacji laserowej są najlepiej widoczne przy włosach o barwie brązowej oraz czarnej. Jednym z najbardziej skutecznych rodzajów epilacji jest laser Vectus.

Depilacja laserowa – wskazania

Rodzaj laserowej epilacji brazylijskiej jest polecany osobom, które posiadają grube, ciemne owłosienie ciała. Epilacja laserowa doskonale sprawdza się w sytuacji, gdy  włosy odrastają bardzo szybko. Brazylijska epilacja laserowa polecana jest przede wszystkim osobom, którym zależy na pozbyciu się niechcianych włosków z miejsc intymnych w bezbolesny sposób.

Zalecenia przed przeprowadzeniem zabiegu

Dzień przed wykonaniem zabiegu brazylijskiej epilacji laserowej, należy dokładnie umyć oraz ogolić okolicę miejsc intymnych. Następnie trzeba zastosować krem do znieczulenia miejscowego, a w kolejnym kroku skóra poddawana jest działaniu lasera.

Najskuteczniejszy rodzaj epilacji to zabieg wykorzystujący laser Vectus. Jest to nowoczesna metoda zapewniająca gładką skórę na długi czas. Laser wysyła wiązkę skoncentrowanego światła o pulsującym rytmie, która jest wchłaniania przez pigmenty zlokalizowane pod skórą – w mieszkach włosowych. Po pochłonięciu odpowiedniej ilości światła z lasera przez melaninę zawartą w łodydze ciepło przeniesie je do sąsiednich tkanek. Uszkodzeniu ulegają nie tylko mieszki włosowe, ale także komórki odpowiedzialne za powstanie włosków.

Epilacja laserowa wykorzystuje efekt cieplny. Powstaje on podczas absorpcji wiązki świetlnej przez melaninę zawartej w skórze. Promieniowanie lasera w trwały oraz skuteczny sposób wpływa na redukcję wzrostu włosów. W efekcie nie odrastają one w ogóle lub są dużo jaśniejsze, cieńsze oraz słabsze. Zabieg należy powtarzać w odstępach 4 – 6 tygodniowych, ponieważ mieszki włosowe, które znajdują się w innych fazach wzrostu, nie ulegają uszkodzeniu. Podczas kolejnych sesji zniszczeniu ulegają włosy, które wcześniej znajdowały się w fazie spoczynku.

Przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego zabiegu, tak i przy brazylijskiej epilacji laserowej istnieją pewne przeciwwskazania. Podstawowe z nich stanowi epilepsja, choroby endokrynologiczne lub cukrzyca. Osoby, które cierpią na przewlekłe choroby skóry również nie powinny poddawać się zabiegowi. Warto pamiętać również o tym, aby nie przeprowadzać laserowej epilacji bikini na opalone ciało, ponieważ zabieg nie przebiegnie efektywnie.

Zalety laserowej epilacji brazylijskiej

Metoda epilacji brazylijskiej z wykorzystaniem lasera posiada wiele zalet. Do jednych z najważniejszych należą:

  • Trwałość i skuteczność – epilacja jest zabiegiem o największej skuteczności oraz trwałości. Gwarantuje to przewagę nad innymi metodami usuwania owłosienia. Po zakończonym cyklu zabiegów należy jedynie raz do roku ponownie udać się na zabieg utrwalający.
  • Komfort i poczucie pewności – epilacja laserowa to gwarancja natychmiastowej gotowości na wszystkie niespodziewane wyjścia na plażę oraz basen.
  • Indywidualny próg bólu – epilacja laserowa jest niemal całkowicie bezbolesna, w trakcie jej wykonywania mogą wystąpić jedynie dolegliwości lekkiego pieczenia.

Metoda brazylijskiej epilacji laserowej pozwala na skuteczne oraz bezbolesne usunięcie włosów z części intymnych, co zostało udowodnione klinicznie. Efekty uzyskane po depilacji są uwarunkowane karnacją skóry oraz kolorem owłosienia.

Grube i ciemne włosy są skuteczniej usuwane, niż w przypadku jasnego owłosienia. Gdy cera jest bardzo ciemna, nie powinno się stosować depilacji laserowej z uwagi na dużą zawartość melaniny w skórze. Epilacja laserowa to bezbolesny i bezpieczny zabieg, który nie powoduje skutków ubocznych. Pozwala ona osiągnąć zamierzony efekt bez żadnych podrażnień skóry, w najbardziej wrażliwych miejscach ciała, jakimi są okolice bikini.

Depilacja brazylijska efekty

Laserowe usuwanie owłosienia pozwala na skuteczną eliminację problemów związanych z podrażnieniem skóry. Są one najczęściej efektem stosowania tradycyjnych metod depilacji. Epilacja jest polecana także osobom, które mają problem z wrastającymi włosami. Usunięcie nieprawidłowo rosnących włosków poprawia kondycję skóry oraz umożliwia zachowanie jej w pięknym, gładkim stanie.

Tradycyjna, ciągła depilacja to duże utrudnienie w codziennym życiu. Brazylijska epilacja to sprawdzone i popularne rozwiązanie, które cieszy się największym uznaniem spośród niechirurgicznych zabiegów estetycznych.

emilia wieczorkowska
Emilia Wieczorkowska

Jestem absolwentka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia oraz ukończyłam studia podyplomowe z zakresu trychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotychczasowe doświadczenie zdobywałam w Warszawskich klinikach medycyny estetycznej, licznych kursach oraz kongresach. W...