VASER Lipo to precyzyjna, mało inwazyjna metoda liposukcji. Ponieważ zestaw ma formę łatwego do transportu urządzenia, nie wymaga przestrzeni i pozwala osiągnąć lepsze rezultaty. W porównaniu z konwencjonalnymi metodami system ma wiele zalet. Podstawową jest brak emisji ciepła, co pozwala uniknąć oparzeń skóry oraz przyśpiesza proces gojenia, dzięki oszczędzaniu naczyń krwionośnych i tkanki łącznej. Jakie rezultaty można osiągnąć za pomocą VASER Lipo?

Czym jest VASER Lipo?

System wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Podstawą jest wykorzystanie energii fali ultradźwiękowej, znanej z zabiegów liposukcji. Charakterystyczne dla systemu liposukcji VASER Lipo jest to, że ultradźwięki działają wyłącznie na wyselekcjonowaną tkankę tłuszczową, bez uszkadzania otaczających jej struktur, takich jak tkanka łączna, naczynia krwionośne i nerwy. Odsysa się płynny, czyli emulsyfikowany tłuszcz, co jest łatwiejsze. Poza usunięciem zbędnych złogów tłuszczu za pomocą urządzenia możliwe jest także rzeźbienie sylwetki. Ponieważ zabieg jest bezpieczny dla sąsiednich struktur, bezpośrednio po nim możliwy jest powrót do aktywności.

Przenośne urządzenie VASER Lipo waży 6,8 kg, a jego częstotliwość robocza ultradźwięków wynosi 36kHz. Możliwe jest sterowanie za pomocą włącznika nożnego. VASER Lipo w 2002 roku otrzymał amerykański certyfikat FDA.

Wskazania do zastosowania VASER Lipo

VASER Lipo to nie tylko klasyczna liposukcja. VASER Lipo sprawdza się w modelowaniu sylwetki, czyli uzyskaniu wyglądu osoby wysportowanej i ćwiczącej. Unikalna technologia  – VASER Lipo to jedyne takie urządzenie na świecie – pozwala na terapię przerostu tkanki tłuszczowej i łącznej, wywołane rozrostem malformacji naczyniowej. Gdzie jeszcze znajduje zastosowanie VASER Lipo?

  • Zabiegi z wykorzystaniem własnego tłuszczu. Technologia VASER Lipo wyjątkowo dobrze nadaje się do pozyskiwania tłuszczu, który następnie może być wykorzystany do korekcji piersi czy pośladków.
  • Leczenie nadmiernej potliwości. Za pomocą technologii VASER Lipo można skutecznie usunąć gruczoły potowe.
  • Cellulit. Szczególnie we wczesnych stadiach, można bardzo skutecznie i trwale  leczyć go za pomocą VASER Lipo. Pasma tkanki łącznej są usuwane, a znajdująca się powyżej tkanka tłuszczowa jest redystrybuowana i częściowo usuwana. Skutkuje to trwałym wygładzeniem pożądanego obszaru.

Rewolucyjne cechy systemu VASER Lipo

Precyzja

System zaprojektowany został specjalnie do szczegółowego i dokładnego oddziaływania na wskazane tkanki. Głowica PowerX, jest przeznaczona do precyzyjnego modelowania. Ma ergonomiczny kształt, jest lekka i nadaje się do sterylizacji w autoklawie. Dzięki temu jej konserwacja jest łatwiejsza. Innym udogodnieniem zwiększającym precyzję są kaniule PowerX, z różnymi rodzajami i średnicami końcówek.

Mała inwazyjność

Zabiegi wykonywane są zwykle w znieczuleniu miejscowym. Kilka dni po zabiegu może występować lekka bolesność, ale proces powrotu do pełnej sprawności jest krótki i mało uciążliwy.

Zachęcamy do umówienia wizyty z naszym ekspertem, który dobierze dla Państwa odpowiednią metodę leczenia i szczegółowo omówi przebieg terapii.