Według światowych statystyk liposukcja to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii estetycznej. Polega na usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej z obszarów takich jak brzuch, uda czy pośladki. Jedną z nowszych metod odsysania tłuszczu jest liposukcja wibracyjna PAL (Power Associated Liposuction). Wyróżnia ją mała inwazyjność, wyjątkowa precyzja oraz możliwość usunięcia znacznie większej ilości tkanki tłuszczowej niż miało to miejsce w przypadku starszych technologii. Pierwsze urządzenie PAL skonstruowane zostało przez amerykańskiego producenta MicroAire Surgical Instruments w latach 90. ubiegłego wieku. Od tego czasu MicroAire nieustannie pracuje nad udoskonalaniem metody, czyniąc ją coraz bardziej skuteczną oraz znacznie bezpieczniejszą od klasycznych sposobów usuwania tłuszczu. Jakie zalety posiada liposukcja wibracyjna PAL?

Czym jest urządzenie do liposukcji wibracyjnej MicroAire?

Urządzenie MicroAire wykorzystuje cienką kaniulę do odsysania tkanki tłuszczowej, która wprawiana jest w drgania o wysokiej częstotliwości. Drgającą igłą wykonuje się ruchy rotacyjne, wahadłowe oraz w przód i w tył. Dzięki temu łatwiej jest odessać rozluźnioną w ten sposób tkankę tłuszczową. Bardzo cienka kaniula tworząca mechanizm urządzenia zmniejsza wielkość nacięcia wykonywanego w trakcie procedury. Sprawia to, że zabieg jest bezpieczniejszy, a okres rekonwalescencji zostaje znacznie skrócony w stosunku do klasycznych technik usuwania tłuszczu.  Mechanizm MicroAire nie generuje ciepła, w przeciwieństwie do większości urządzeń do liposukcji, co pozwala uniknąć poparzeń zabiegowych. Świetnie działa także w połączeniu z innymi urządzeniami wykorzystywanymi w naszej Klinice.

Wskazania do użycia urządzenia MicroAire

Zabieg liposukcji urządzeniem MicroAire przeznaczony jest dla pełnoletnich osób, które mają trudność w pozbyciu się nadmiernej tkanki tłuszczowej poszczególnych partii ciała lub u których tkanka tłuszczowa rozmieszczona jest nierównomiernie, zaburzając proporcje sylwetki.

Najważniejszym czynnikiem decydującym o możliwości przeprowadzenia liposukcji jest dobry stan zdrowia pacjenta. Z tego powodu istnieje szereg przeciwwskazań do poddania się zabiegowi. Należą do nich:

  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • ciąża oraz karmienie piersią,
  • infekcje,
  • zakażenia skóry,
  • choroby ogólnoustrojowe (np. nowotwory, cukrzyca).

Kwalifikacja do liposukcji wibracyjnej PAL urządzeniem MicroAire uzależniona jest od wnikliwego wywiadu przeprowadzonego przez zajmującego się zabiegiem lekarza. W niektórych przypadkach przeszkodą może być budowa anatomiczna oraz indywidualne cechy fizjologiczne pacjenta.

Rewolucyjne cechy urządzenia MicroAire

Wykorzystanie nowoczesnego urządzenia MicroAire poprawia skuteczność oraz bezpieczeństwo metody PAL. Liposukcja wibracyjna przeprowadzona przy jego użyciu pozwala na:

  1. usunięcie nawet do 45% więcej tłuszczu niż w przypadku klasycznej liposukcji,
  2. prawie całkowicie bezbolesną procedurę oraz rekonwalescencję (według badań dolegliwości bólowe są zgłaszane po zabiegu o wiele rzadziej niż po tradycyjnej liposukcji),
  3. większą precyzję dzięki zastosowaniu cienkich, szybko wibrujących igieł,
  4. mniejszą inwazyjność zabiegu, co za tym idzie – mniejsze, łatwiej gojące się blizny, które po zagojeniu są praktycznie niewidoczne.

Zachęcamy do umówienia wizyty z naszym diagnostą, który pomoże wybrać dogodną metodę terapii urządzeniem MicroAire.