Tixel 2 to najnowsza wersja urządzenia wykorzystywanego przy terapii frakcyjnej skóry. Pozwala szybko i bezboleśnie poprawić wygląd twarzy. Jego efekty są porównywalne do lasera frakcyjnego CO2, ale wymagają zdecydowanie krótszej rekonwalescencji. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii termomechanicznej ablacji. Przy zabiegu urządzeniem Tixel 2 nie stosuje się działania promieniowaniem, a jedynie naturalnym, bezpiecznym dla skóry ciepłem. Jakie są wskazania do odmładzania frakcyjnego urządzeniem Tixel 2?

Zabiegi laserowe w Klinice OT.CO

Czym jest technologia Tixel 2?

Tixel 2 opiera się na technologii termomechanicznej ablacji. Polega ona na poddawaniu skóry oddziaływaniu bardzo wysokiej temperatury (do 400 stopni Celsjusza). Urządzenie Tixel 2 zakończone jest metalową końcówką z mikroigłami. To właśnie bardzo drobne igły w trakcie zabiegu na ułamek sekundy dotykają powierzchni skóry. Ponieważ skóra ma kontakt z wysoką temperaturą bardzo krótko, procedura nie powoduje jej znacznego uszkodzenia.

Końcówka urządzenia Tixel 2 jedynie lekko wysusza dotknięty nią obszar, pobudzając skórę do procesów przebudowy. Zabieg otwiera również kanaliki skórne, dzięki czemu z powodzeniem można zastosować w jego trakcie preparaty indywidualnie dopasowane do potrzeb pacjenta, np. nawilżający kwas hialuronowy. Urządzenie Tixel 2 pozwala na osiągnięcie efektu odmłodzenia w mało inwazyjny sposób, ponieważ lekarz przeprowadzający zabieg z jego użyciem ma stałą kontrolę nad długością impulsu cieplnego oraz czasem kontaktu rozgrzanej końcówki z ciałem.

Wskazania do zastosowania Tixel 2

Wskazania do zabiegu urządzeniem Tixel 2 są podobne jak w przypadku innych zabiegów frakcyjnych skóry. Zabieg sprawdzi się u osób, którym zależy na poprawieniu stanu skóry, w tym:

 • spłyceniu drobnych zmarszczek,
 • wygładzeniu blizn potrądzikowych,
 • poprawie napięcia skóry,
 • zwiększeniu odżywienia i nawilżenia,
 • zmniejszeniu rozszerzonych porów,
 • rewitalizacji górnej powieki,
 • redukcji obrzęków oraz cieni pod oczami.

We wszystkich tych przypadkach można skutecznie osiągnąć zamierzone rezultaty (w zależności od zaawansowania problemu) już w ciągu jednej sesji z urządzeniem Tixel 2.

Rewolucyjne cechy urządzenia Tixel 2

Tixel 2 jest jedynym urządzeniem służącym do terapii frakcyjnej, które pozwala na znaczące zmniejszenie czasu rekonwalescencji po zabiegu. Warto wiedzieć, że Tixel 2:

 1. jest urządzeniem o dużej skuteczności przy mało inwazyjnym sposobie działania,
 2. rekonwalescencja po zabiegu z jego użyciem przebiega szybciej niż w przypadku zastosowania lasera frakcyjnego, a lekkie zaczerwienienie dzień po terapii można zakryć makijażem,
 3. zapewnia komfortowy i bezbolesny zabieg,
 4. posiada silnik liniowy, umożliwiający precyzyjny przepływ energii cieplnej w kierunku skóry,
 5. emituje energię bezpieczną również dla delikatnych okolic, np. oczu,
 6. wyposażony jest w specjalny układ chłodzenia, który poprawia komfort zabiegu mimo wykorzystania bardzo wysokiej temperatury.

Zachęcamy do kontaktu i umówienia wizyty z naszym specjalistą, który dobierze dla Państwa odpowiednią metodę terapii z wykorzystaniem urządzenia Tixel2.