Discovery Pico jest laserem pikosekundowym, którego działanie opiera się na ultrakrótkich impulsach. Mają one większą moc niż wszystkie w dotychczasowych urządzeniach. Laser wykorzystuje impulsy do redukcji nadmiernego wypadania włosów lub leczenia chorób skórnych. Działanie Discovery Pico jest potwierdzone naukowo, a terapie wykonywane za jego pomocą są całkowicie bezpieczne, mają wysoką skuteczność i nie powodują bólu.

Zabiegi laserowe w Klinice OT.CO

Na czym polega zabieg Discovery Pico?

Działanie Discovery Pico opiera się na ultrakrótkich impulsach. W trakcie zabiegu wykonywane są strzały wiązką laserową, aby pokrywać nią całą okolicę leczenia. W zależności od schorzenia i rozległości problemu, z jakim zgłasza się Pacjent, lekarz dobierze właściwą moc urządzenia i końcówkę przeznaczoną do danego zalecenia.

Przed przystąpieniem do zabiegu z wykorzystaniem Discovery Pico, Pacjentowi zakłada się specjalne okulary ochronne, które zabezpieczą oczy. Procedura ta wymaga zaledwie kilkunastu minut. Czas zabiegu zależy jednak od obszaru, jaki zostaje poddany terapii.

Jak działa Discovery Pico?

Discovery Pico poza ultrakrótkimi impulsami wykorzystuje też działanie mechaniczne, aby pobudzić fibroblasty do produkowania kolagenu i elastyny. Odpowiadają one za elastyczność i strukturę skórę, w efekcie zapewniając jej młody, promienny wygląd.

Discovery Pico oddziałuje na warstwy skóry właściwej, pozostawiając warstwę zewnętrzną w nienaruszonym stanie. Dzięki temu nie dochodzi do zmian pozapalnych czy bliznowców. To idealne urządzenie do pozbycia się nieestetycznych blizn, a nawet rozstępów. Wiązka lasera precyzyjnie i w kontrolowany sposób dociera do uszkodzonej tkanki, równocześnie pobudzając jej naturalne procesy odbudowy.

Co wyróżnia laser Discovery Pico?

Discovery Pico wykorzystując technologię fotomechaniczną, nie powoduje przegrzania skóry. Działając ultrakrótkimi impulsami ma się z kolei gwarancję skutecznego pobudzenia włókien kolagenowych do odbudowy struktury skóry. Discovery Pico zapewnia więc szybki proces rekonwalescencji oraz brak przebarwień po leczeniu.

Laser jest innowacyjnym urządzeniem w zakresie usuwania tatuażu oraz nieudanego makijażu permanentnego. Za jego pomocą barwnik jest o wiele szybciej wydalany z organizmu, a redukcja tatuażu czy makijażu permanentnego wymaga mniejszej ilości zabiegów. Laser pikosekundowy ma też wyższy wskaźnik odczytywania barwnika, a więc zapewnia skuteczniejsze działanie przy usuwaniu kolorowego tatuażu.